Sprzedam półwysep Lalka w atrakcyjnej cenie!

12.08.2013
Powiat Olsztyński ogłosił trzeci przetarg na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran. Zarząd Powiatu obniżył cenę po nieudanych rokowaniach. Tym razem cena wywoławcza wynosi 6,4 mln zł.
_
Trzecią próbę znalezienia nabywcy – poprzez rokowania, za minimum 7 mln zł  podjęto przed miesiącem. Wymagane w ofercie zaliczki po 700 tys. zł wpłaciło dwóch oferentów, jednak żaden z nich nie zaproponował wymaganej ceny minimalnej.

W związku z tym Zarząd Powiatu ogłosił trzeci przetarg. Został on wyznaczony na 14 października 2013 r. na godz. 10.00. Będzie to czwarta próba sprzedaży nieruchomości. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 640 tys. zł, tak aby w dniu 10 października środki znajdowały się na wskazanym koncie. Warto nadmienić, że sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT.

Szczegółowe informacje o nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży zamieszczone są na stronie internetowej http://bip.warmia.mazury.pl/powiat_olsztynski/, można je również uzyskać w Starostwie Powiatowym w Olsztynie przy Placu Bema 5, pokój 108, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz telefonicznie pod numerem 89/521-05-29.

Tak wygląda Lalka
W skład nieruchomości wystawionej na sprzedaż wchodzą: nieczynny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. Ośrodek ma ciekawe wyposażenie. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Ważna informacja jest taka, że nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną.