„Spotkania z poezją” w Dobrym Mieście

22.03.2011

Młodzi gimnazjaliści z powiatu są wrażliwi i czytają poezję - takie wrażenie_ można odnieść po IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Spotkania z Poezją", który odbył się pod patronatem starosty olsztyńskiego w Dobrym Mieście. W konkursie wzięło udział 18 recytatorów z dziewięciu gimnazjów powiatu.

Konkurs odbył się 19 marca w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście. Impreza odbyła się pod patronatem Mirosława Pampucha, starosty olsztyńskiego. Szczególną radość organizatorów wzbudził fakt, że z zaproszenia skorzystało 18 młodych recytatorów z dziewięciu szkół gimnazjalnych powiatu z Barczewa, Dywit, Gietrzwałdu, Jonkowa, Olsztynka, Purdy, Tuławek i Dobrego Miasta. Rozładowaniem stresu przed występem zajęły się jurorki. Znakomite ćwiczenia oddechowe i dykcyjne poprowadzone brawurowo przez Krystynę Spikert i Magdalenę Kunikowską pozwoliły się zrelaksować i wprawiły wszystkich w świetny nastrój. Następnie uczestnicy prezentowali wybrane przez siebie wiersze i fragmenty prozy. Oceny ich występów dokonały: przewodnicząca jury, Krystyna Spikert - mistrzyni w dziedzinie kultury żywego słowa, jej uczennica Magdalena Kunikowska oraz recytatorki Michalina Wołodźko i Alicja Wąsiewska. Burzliwe obrady przyniosły werdykt: Pierwsze miejsce zajęła Kornelia Wowk z Jonkowa. Ponadto przyznano 6 wyróżnień.

Otrzymali je:
Patryk Charyło  z Gimnazjum nr 2 w Barczewie za dobór repertuaru i interpretację prozy,
Dagmara Klus z Purdy za interpretację „Rozmowy lirycznej" K. I. Gałczyńskiego,
Bernadeta Kosińska z Gimnazjum Publicznego w Dobrym Mieście za interpretację „Pamiętnika jedynaczki" M. Kowalskiej - Panięta,
Patrycja Łaszczewska z Jonkowa za interpretację „Opium  w rosole" M. Musierowicz,
Adrian Szczapa z Purdy za interpretację prozy J. K. Jerome'a „Moje choroby", dobór repertuaru i bycie sobą,
Rafał Wasilewski z Gimnazjum nr 2 w Barczewie za dobór repertuaru i interpretację prozy.
Ogłoszeniu werdyktu towarzyszyło omówienie przez przewodniczącą jury uczniowskich popisów. Przyszedł też czas na wzajemne serdeczności i podziękowania, m.in. ze strony Beaty Harań, wiceburmistrz Dobrego Miasta. Z kolei Elżbieta Bilińska-Wołodźko, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Rady Powiatu w Olsztynie, która od początku istnienia konkursu służy pomocą i radą w jego organizacji, wręczyła w imieniu starosty olsztyńskiego pamiątkową statuetkę organizatorce Elżbiecie Gajewskiej.
Jak co roku swoim wsparciem w organizacji imprezy służyli: Mirosław Pampuch, starosta olsztyński i Zarząd Warmińskiego Banku Spółdzielczego, którzy ufundowali nagrody oraz państwo Alicja i Franciszek Siteniowie, państwo Ewa i Paweł Bednarczykowie, a także Zarząd Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Dobrym Mieście.

_