poniedziałek, 13 Lipiec 2020 , imieniny obchodzą: Ernest, Malgorzata
dodaj do ulubionych

szlak swietej warmii
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Sportowiec Roku 2020 – wyniki

Sportowiec Roku 2020 – wyniki

Znamy już najlepszych sportowców powiatu olsztyńskiego. Zarząd Powiatu dokonał wyboru spośród zawodników, którzy w 2019 roku osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Wyłoniony został także najlepszy trener i działacz sportowy.

Do końca lutego br. kluby sportowe działające na terenie powiatu olsztyńskiego lub zrzeszające zawodników stale zamieszkałych na terenie powiatu olsztyńskiego, związki sportowe, starosta olsztyński oraz radni Rady Powiatu w Olsztynie mogli zgłaszać kandydatury do tegorocznej nagrody. Wybrani kandydaci otrzymali rekomendację Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Rady Powiatu w Olsztynie. Wyniki konkursu:

SPORTOWIEC ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO 2019:

BARBARA BUDEK – w kategorii dzieci w wieku do lat 13
zamieszkała w Biskupcu, Klub Sportowy EGIDA; dyscyplina sportowa: Teakwon-do ITF i Kickboxing

Osiągnięcia:

  • Mistrzostwa „Point Hunter championships 2K19″ Wołom in 23 listopad
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci dziewczynki 9 lat -36 kg
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci dziewczynki 9 lat +36 kg
    - I m-ce – układy dzieci +8 cup
    - I m-ce – softstick dziewczynki
    - Najlepszy zawodnik techniczny dzieci dziewczynki turnieju.
  • Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski POLISH OPEN CUP Opole 16-17 listopad
    - I m-ce – SemiContact- dziewczynki 9 lat
  • Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Flandri ITL Tervuren koło Brukseli Belgia
    - I m-ce – SemiContact- 0-14 lat; 8-5 kup – 140 cm
  • Mistrzostwa Polski Północnej Taekwon-do w Ostródzie 12 październik
    - I m-ce – Układy formalne – dowolne – Dzieci
    - II m-ce- Układy formalne – tradycyjne – Dzieci starsze dziewczynki
    - II miejsce – MISTRZOSTWA POLSKI FEDERACJI WKSF W MIŃSKU MAZOWIECKIM w kategorii Walki Pointfigtink , dzieci, dziewczynki -135cm
  • Otwarty międzyklubowy turniej APFN pod patronatem Burmistrza Biskupca i PZKB Biskupiec
    - III m-ce- Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki
    - II m-ce – Kalaki – Dzieci starsze dziewczynki
  • Zunifikowane Mistrzostwa Polski PFKB Susz 8 czerwca
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 145 cm
    - I m-ce – Kalaki – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm
    - I m-ce – Techniki specjalne – Dzieci starsze dziewczynki
    - I m-ce – Układy formalne – dowolne – Dzieci starsze dziewczynki
  • Puchar Polski Sztuk walk W AK l-F Mrągowo 18 maja 2019
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm
    - I m-ce – Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 145 cm
    - I m-ce – Kalaki – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm I m-ce
    - I m-ce – Techniki specjalne – Dzieci starsze dziewczynki
  • Mistrzostwa Polski w Taekwon-do ZS PUT Częstochowa, 13-14 kwietnia 2019
    - I m-ce – walki TauchContactd dziewczęta; dzieci 9 lat
    - III m-ce – techniki specjalne; dzieci 9 lat
    - III m-ce – tempówki; dzieci 9 lat
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwon-do ITF – Zawiercie
  • Drużyna „Egida Girls” w składzie: Antonia Milewska (Biskupiec), Barbara Budek (Biskupiec) zdobyły:
    - III m-ce -układy tradycyjne; młodziki dziewczęta(2009 rocznik)
    - III m-ce -techniki specjalne tempówki; młodziki dziewczęta(2009 rocznik)
  • Otwarty Puchar Polski Północnej Taekwon-do ZSPUT Olsztynek
    - I m-ce- walki TauchContact dziewczęta; dzieci 9 lat
    - I m-ce- układy otwarte; dzieci 9 lat
    - I m-ce- walki softstick; dzieci 9 lat
    - I m-ce- tempówki; dzieci 9 lat
    - Najlepsza zawodniczka turnieju.
  • Mistrzostwa Polski sztuk walk Federacji WKSF i UFR 12.01.2018 w Mińsku Mazowieckim
    - I m-ce- Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm
    - I m-ce- Point Fighting – Dzieci starsze dziewczynki – 145 cm
    - I m-ce- Kalaki – Dzieci starsze dziewczynki – 135 cm
    - I m-ce- Techniki specjalne – Dzieci starsze dziewczynki
    - I m-ce- Tor przeszkód – PARKOUR – Dzieci starsze

SZYMON PIĄTKOWSKI -w kategorii młodzież w wieku 14 – 18 lat
zamieszkały w Klebarku Wielkim, Klub Sportowy AZS Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego; dyscyplina sportowa: Taekwondo olimpijskie

Osiągnięcia:

  • Reprezentant Kadry Narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego
  • I miejsce – Puchar Świata Belgian Open
  • I miejsce – Puchar Świata German Open
  • I miejsce – Puchar Świata Serbia Open
  • II miejsce – Puchar Świata Polish Open Warsaw Cup
  • Uczestnik Mistrzostw Europy w Hiszpanii
  • I miejsce – Puchar Polski Wielkopolska Cup
  • I miejsce – Puchar Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • II miejsce – Mistrzostwa Polski w Płocku
  • I miejsce – Puchar Polski Legionowo Cup (w kat. Junior i senior)
  • I miejsce – Puchar Polski Olsztyn Cup
  • I miejsce w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kategorii Junior

 

CEZARY BIAŁECKI – w kategorii open – powyżej osiemnastego roku życia
zamieszkały w Barczewie, MUKS Victor Warszawa; dyscyplina sportowa: Szermierka – Szabla

Osiągnięcia:

  • II miejsce /indywidualnie/ – Mistrzostwa Polski Juniorów w Wołominie
  • I miejsce /drużynowo/ – Mistrzostwa Polski Juniorów w Wołominie
  • VI miejsce /drużynowo/ – Puchar Świata Juniorów w Dourdan (Francja)
  • II miejsce – Warszawska Olimpiada Młodzieży
  • III miejsce – Puchar Polski Seniorów w Koninie
  • IV miejsce /drużynowo/ – Mistrzostwa Polski Młodzieżowców U23 w Warszawie
  • I miejsce /drużynowo/ – Mistrzostwa Polski Seniorów w Warszawie
  • VII miejsce – Satelitarny Puchar Świata Seniorów w Amsterdamie
  • II miejsce – I Puchar Polski Seniorów w Łodzi
  • IV miejsce – Puchar Europy Młodzieżowców U23 w Sosnowcu
  • Reprezentant Polski w Pucharach Świata Seniorów w Budapeszcie, Warszawie, Madrycie, Tbilisi i Kairze
  • Uczestnik Mistrzostw Europy juniorów we Włoszech
  • Uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Toruniu
  • Członek Kadry Narodowej Seniorów w szabli męskiej.

 

SŁAWOMIR ZAJĄC – w kategorii osoby niepełnosprawne
Klub Sportowy Tęcza Kruzy przy Publicznym Specjalnym Katolickim Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Kruzach; dyscyplina sportowa: Sport uczniów z niepełnosprawnością intelektualną

Osiągnięcia:

  • III miejsce /koszykówka/ – Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  • II miejsce – XII Regionalny Warmińsko – Mazurski Turniej Badmintona w Iławie
  • III miejsce – XV Warmińsko – Mazurski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Szymanowie
  • I miejsce – XIV Regionalny Warmińsko – Mazurski Turniej w Biegach Przełajowych w Elblągu (1600 m)
  • I miejsce – X Warmińsko – Mazurski Turniej Bocce Olimpiad specjalnych w Łupkach
  • I miejsce – X Regionalny Warmińsko – Mazurski Miting Olimpiad Specjalnych w Lekkoatletyce w Łupkach (pchnięcie kulą, sztafeta 4×100 m)
  • III miejsce – XI Ogólnopolski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Kielcach
  • II miejsce – XIV Warmińsko – Mazurski Turniej Koszykówki Olimpiad Specjalnych w Olsztynie.

 

TRENER ROKU POWIATU OLSZTYŃSKIEGO 2019:

BARTOSZ ZABŁOTNY
zamieszkały w Barczewie, Stowarzyszenie KS Egida; dyscyplina sportowa: Teakwon-do ITF i Kickboxing

Uzasadnienie:

  • Instruktor, założyciel Klubu Sportowego Egida, w którym pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia i trenera
  • Prowadzi zajęcia w: Barczewie, Biskupcu, Jezioranach
  • Instruktor: Taekwon-do, Kickboxing, Lekkoatletyka
  • Trener Roku 2014, Trener Roku 2016 Trener Roku 2018 Powiatu Olsztyńskiego, Nagroda Roczna PDT za rok 2015 za wkład w rozwój Związku Sportowego Polska Unia Taekwon-do
  • Klub Sportowy Egida dwukrotnie zwyciężył w Plebiscycie Gazety Olsztyńskiej na Najlepszy Klub na Warmii i Mazurach w 2018 i w 2019 roku.
  • Pod jego okiem trenuje blisko ponad 100 adeptów. Jego zawodnicy zdobywali medale na Mistrzostwach Polski, Pucharach Polski, Pucharze Europy, Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata w Taekwondo oraz PFKB, UFR, WKSF, WKA, WFMC

Osiągnięcia wychowanków:

  • Mistrzostwa Polski WKSF w Kickboxingu – Mińsk Mazowiecki – 15 medali
  • Puchar Polski Północnej Taekwondo – Olsztynek – 20 medali
  • Drużynowe Mistrzostwa Polski Taekwondo – Zawiercie – 2 medale
  • Mistrzostwa Polski Taekwondo – Częstochowa – 10 medali
  • Polish Fighter Kids Polski Związek Kickboxingu – Szczecina – 1 medal
  • Puchar Polski Mieszanych Sztuk Walk – Mrągowo – 15 medali, najlepszy klub w zawodach
  • Nagrody dla zawodników z Biskupca na Gali Sportu Powiatu Olsztyńskiego
  • Bitwa o Warmię PZKB – Biskupiec – 15 medali
  • Mistrzostwa Polski Północnej Taekwondo – Ostróda – 15 medali
  • ITF Flander Fields Taekwondo – Belgia, Bruksela – 1 medal
  • Polish Open Cup Taekwondo – Opole – 10 medali
  • Organizacja turnieju na terenie miasta Biskupiec II Bitwa o Warmię” pod patronatem polskiego Związku Kickboxingu, na który przyjechało blisko 200 zawodników z całej Polski.

 

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE ZA OSIĄGNIĘCIA W DZIAŁALNOŚCI SPORTOWEJ:

KAROL LEWKOWICZ
zamieszkały w Rapatach, Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd; dyscyplina sportowa: Rugby

Uzasadnienie:

  • od października 2018 I trener w klubie sportowym rugby Gietrzwałd
  • były zawodnik rugby
  • wyszkolił łączenie 10 kadrowiczek polski w rugby kobiecym i jednego kadrowicza polski
  • trener polskiego związku rugby w kategorii senior, junior, kadet, młodzik i rugby tag, sędzia rugby tag. uczestnik szkoleń centralnych oraz indywidulanych z trenerami z Nowej Zelandii, Francji, RPA i Walii.

Osiągnięcia:

  • w 2019 roku prowadzona drużyna seniorek zwiększyła skład z 9 do 17 zawodniczek
  • powołano do reprezentacji Polski: 3 zawodniczki
  • kadrowiczki uczestniczyły we wszystkich akcjach Kadry Narodowej (Natalia Fiszer – podopieczna trenera Lewkowicza reprezentowała Polskę na mistrzostwach Europy w 2019 r.
  • organizator zgrupowania klubu w Sassari (Sardynia) – wygranie międzynarodowego turnieju rugby plażowego w Sassari 2019
  • awans z II ligi rugby kobiet na 3 miejsce w I lidze rugby na koniec rundy jesiennej 2019
  • 7 miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet w Rugby w sezonie 2019/2020
  • wygrane mecze międzynarodowe z drużynami wystawionymi przez obwodowy związek rugby w Kaliningradzie
  • twórca sekcji męskiej w Klubie Sportowym Rugby Gietrzwałd – wrzesień 2019
  • trener sekcji młodzieżowej w ramach programu Klub 2019 – wynikiem czego obecnie powołane do reprezentacji polski są 4 uczestniczki tych zajęć
  • trener połączonych drużyn KS Rugby Gietrzwałd i Legia Warszawa (wygrana 22:5) rugby XV Rotterdam Rugby w warszawie 2019 r.
  • selekcjoner KS Rugby Gietrzwałd w meczu (wygrana 24:12) z mistrzyniami Litwy – Vilnius Regby Academy w Gdańsku 2019 r.
  • animator sportu w szkołach podstawowych na trenie gminy Gietrzwałd
  • organizator meczu towarzyskiego KS Rugby Gietrzwałd (kobiety) – OSP Biesal (mężczyźni)
  • sędzia główny organizowanego przez KS Rugby Gietrzwałd turnieju dzieci i młodzieży w rugby tag o Puchar Wójta Gminy Gietrzwałd
  • społeczny działacz na rzecz rozwoju kultury fizycznej w gminie Gietrzwałd
  • organizator animacji na festynach, zbiórkach charytatywnych.

 

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemicznym oraz związanym z tym braiem możliwości organizacji imprez masowych informujemy, że nagrody finansowe zostaną przekazane bezpośrednio na rachunki bankowe wskazane przez osoby otrzymujące tytuł „Sportowiec Roku Powiatu Olsztyńskiego”, natomiast wyróżnienia w formie dyplomów za wybitne osiągnięcia sportowe oraz za osiągnięcia w działalności sportowej zostaną przesłane wszystkim ww. osobom pocztą.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy sportowe!

image_pdfimage_print

Zobacz również:

Burze z gradem

Burze z gradem

10 / 07 / 2020

transmisje_obrad

99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

nieodplatna_pomoc

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji