czwartek, 25 Maj 2017 , imieniny obchodzą: Borysław, Grzegorz
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Sportowiec Roku 2013 – film

Sportowiec Roku 2013 – film

Uprawiający kolarstwo Szymon Rekita z LKK „Warmia” w Biskupcu został Sportowcem Roku 2013 Powiatu Olsztyńskiego. Podczas uroczystej Gali 27 czerwca Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch wręczył nagrody i wyróżnienia zawodnikom osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym oraz przyznał tytuł Sportowca Roku 2013 Powiatu Olsztyńskiego.

Starosta Olsztyński wręczył również gratulacje trenerowi kolarzy LKK „Warmia” w Biskupcu Dariuszowi Jaskulskiemu oraz Narcyzowi Klikowi, sekretarzowi klubu. Działacze odebrali też statuetkę okolicznościową dla Ludowego Klubu Kolarskiego „WARMIA” Biskupiec – „Za wkład w rozwój sportu, krzewienie kultury fizycznej i promowanie Powiatu Olsztyńskiego” (w roku 2013  LKK „WARMIA” Biskupiec obchodził 40-lecie swojej działalności).



 

 

Zasady i tryb przyznawania nagród i wyróżnień zawodnikom z terenu powiatu olsztyńskiego osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym określa uchwała Nr XXXIV/372/2010 Rady Powiatu w Olsztynie z dnia 29 czerwca 2010 r. Wyróżnienia i nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym, stale zamieszkałym na terenie powiatu olsztyńskiego biorącym udział we współzawodnictwie sportowym w danej dziedzinie sportu, zgodnie z przepisami odpowiedniego związku sportowego, którzy:

  • brali udział w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata lub Europy;

  • zajęli medalowe miejsca w mistrzostwach Polski;

  • zostali zakwalifikowani do kadry narodowej w danej dyscyplinie sportu

  • ustanowili rekord Świata, Europy lub Polski,

  • osiągnęli wysoki wynik sportowy o niewymiernym charakterze np. rejs żeglarski dookoła świata lub zdobycie trudnego szczytu górskiego.

Nagrodzeni sportowcy:

  1. Szymon Rekita (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec - SPORTOWIEC ROKU 2013 POWIATU OLSZTYŃSKIEGO; osiągnięcia: III miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, XVIII miejsce w Mistrzostwach Świata w jeździe indywidualnej na czas i III miejsce wśród zawodników 19-letnich, I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas Zrzeszenia LZS, III miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Polska – Ukraina, V miejsce w Grand Prix Mocambo Bar Włochy, członek kadry narodowej.

  2. Piotr Kula (żeglarstwo) Biskupieckie Towarzystwo Żeglarskie – NAGRODA ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE; osiągnięcia: I miejsce – Klasyfikacja Generalna Europejskiej Ligi Mistrzów, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat meczowych w Pucku, I miejsce – Mistrzostwa Polski w konkurencji regat flotowych w Górkach Zachodnich, Zawody Żeglarskiej Ligi Mistrzów: III miejsce w LaRochelle (Francja), III miejsce w Kilonii (Niemcy), VI miejsce w Medemblik (Holandia), III miejsce Garda (Włochy)

Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea, nagrody rzeczowe i finansowe

  1. Marta Jaskulska (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 1000 m, I miejsce w sprincie, II miejsce na dystansie 200 m, II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na rowerach górskich MTB, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

  2. Emilia Grygas (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe indywidualnej na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce złoty medal w Mistrzostwach Województwa w klasyfikacji drużynowej,

  3. Dawid Burczak (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – I miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas w Strzelcach Krajeńskich, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze na 2000 m, II miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu punktowym, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w jeździe na czas dwójkami, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, III miejsce w Mistrzostwach Makroregionu o randze Mistrzostw Polski w wyścigu na rowerach górskich MTB, II miejsce w Mistrzostwach Województwa- jazda indywidualna na czas, III miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

  4. Bartłomiej Balcer (kolarstwo) LKK WARMIA Biskupiec; osiągnięcia: – II miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski w jeździe na czas dwójkami, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego, I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach o randze Mistrzostw Polski na torze, na dystansie 500m, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu australijskim, I miejsce w Mistrzostwach Województwa w jeździe indywidualnej na czas, I miejsce w tych samych mistrzostwach w wyścigu szosowym ze startu wspólnego,

  5. Paulina Teresa Kmieć (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: III miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Osieczna 28.02-03.03.2013r., II miejsce – VI Indywidualne Mistrzostwach Polski Młodziczek w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013r., II miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10 w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013r., IV miejsce – VII Puchar Polski Młodziczek do lat 10, Bielawa 27-30 kwietnia 2013r., VIII miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013r., XIV miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w grze błyskawicznej, Bielawa 7 sierpnia 2013r., I miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.( klasyfikacja do lat 10 ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Paulina została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.

  6. Zuzanna Suchocka (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: V miejsce – XVII Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych, Osieczna 28.02-03.03.2013 r., III miejsce – VI Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej,
    Osieczna 1 marca 2013 r., I miejsce – II Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach umysłowych, Wałbrzych 10-14 kwietnia 2013 r., II miejsce – XI Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Wałbrzych 13 kwietnia 2013 r., IV miejsce – XX Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., XXI miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych, Tours (Francja) 30.06-06.07. 2013 r., XXI miejsce – Mistrzostwa Świata Juniorek Młodszych w grze błyskawicznej, Tours (Francja) 1 lipca 2013 r., XXIV miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 1-7 sierpnia 2013 r., XXII miejsce – XV Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Bielawa 7 sierpnia 2013 r., II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r.(klasyfikacja do lat 16), II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia (klasyfikacja drużynowa ). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Zuzia została powołana do Młodzieżowej Kadry Polski.

  7. Szymon Morzy (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: VII miejsce – XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce – VI Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w grze błyskawicznej, Osieczna 1 marca 2013 r., V miejsce – XXVII Mistrzostwa Polski Juniorów, Osieczna w dniach 28.02-03.03.2013 r., IV miejsce – XX Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, Dąbki 21-23 czerwca 2013 r., II miejsce – XXII Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja drużynowa). Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Szymon został powołany do Młodzieżowej Kadry Polski.

  8. Władysław Szczepan Daliga (warcaby) UKS Jeziorany Sekcja Warcabowa; osiągnięcia: IV miejsce – XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych, Bielawa 27-30 kwietnia 2013 r., II miejsce – XI Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w grze błyskawicznej, Bielawa 26 kwietnia 2013 r., XI miejsce – XXXVII Indywidualne Mistrzostwa Polski (seniorów) Makowice 7-14 lipca 2013 r., III miejsce – II Turniej o Puchar Gór Sowich, Bielawa 15-17 listopada 2013 r., IV miejsce – XXII. Otwarte Mistrzostwa Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013r. (klasyfikacja indywidualna), II miejsce – Klasyfikacja drużynowa na 22. Otwartych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS, Sępólno Krajeńskie 6-8 grudnia 2013 r. Decyzją Polskiego Związku Warcabowego w roku 2013 Władek został powołany do Kadry Polski.

  9. Rafał Kasper Tuchewicz (boks) Gminne Zrzeszenie LZS w Świątkach; osiągnięcia: I miejsce – XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie (Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych), Łódź, 17.08.2013 r.

  10. Bartłomiej Ambroziak (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – drużynowo Międzynarodowe Zawody MMA Full Contact w Białymstoku, I miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.

  11. Piotr Tokarski (mieszane sztuki walki) Biskupiecka Federacja Sportu, osiągnięcia: III miejsce – Mistrzostwa Polski Centralnej MMA Full Contact, I miejsce – Mistrzostwa Polski Środkowej w Sochaczewie, I miejsce – Mistrzostwa Polski Południowej w Bochni, II miejsce – Mistrzostwa Podkarpacia, II miejsce – I Gala BFC w Biskupcu, zawodnik Kadry Polski Amatorskiej Ligi Full Contact.

Zawodnicy zgłoszeni przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Żardenikach:

  1. Katarzyna Borys – I miejsce w biegu na 800 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu

  2. Łukasz Wrzosek - I miejsce w biegu na 1600 m w Regionalnym Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Elblągu, II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

  3. Szymon Borys - II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

  4. Patryk Kleber - II miejsce w Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Olsztynie

  5. Sandra Romańczuk – I miejsce indywidualnie i w deblu w IV Regionalnym Turnieju Bocce Olimpiad Specjalnych w Łupkach.

Zawodnicy otrzymali dyplomy, trofea i nagrody rzeczowe

Dodatkowo wyróżniono zawodników zgłoszonych przez Ludowy Klub Kolarski „WARMIA” Biskupiec (zawodnicy brali udział i odnosili sukcesy – miejsca na podium, w zawodach w randze Mistrzostw Województwa):

  1. Aleksandra Stańczak

  2. Mateusz Pachucki

  3. Krzysztof Kaczmaryk

  4. Marek Rydel

  5. Klaudia Kmiołek

  6. Paweł Kostrubski

  7. Krystian Kmiołek

  Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

image_pdfimage_print

Zobacz również:

Urząd nieczynny

Urząd nieczynny

25 / 05 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji