Specjalna Strefa Ekonomiczna w powiecie


Na terenie Powiatu Olsztyńskiego znajdują się cztery specjalne podstrefy ekonomiczne w gminach Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto i Olsztynek o łącznej powierzchni 103 hektarów. To grunty przeznaczone pod inwestycje gospodarcze. Obok dobrego uzbrojenia, korzystnego położenia, możliwości szerokiego wyboru główną zachętą do inwestowania na tych terenach jest pomoc publiczna udzielana inwestorom. Przedsiębiorcy działający na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w ramach „Zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej” mają prawo do korzystania z pomocy publicznej w postaci zwolnienia z podatku dochodowego. W myśl obowiązujących przepisów województwo warmińsko-mazurskie należy do obszaru, na którym przedsiębiorca może otrzymać najwyższą, w skali kraju pomoc publiczną.

1. Podstrefa Barczewo – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 11,6 ha (kliknij na obrazek, żeby zapoznać się ze szczegółową ofertą)

strefa_barczewo

 

 

2. Podstrefa Biskupiec – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 17,3 ha (kliknij na obrazek, żeby zapoznać się ze szczegółową ofertą)
strefa_biskupiec

 

 

3. Podstrefa Dobre Miasto – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 43,8 ha (kliknij na obrazek, żeby zapoznać się ze szczegółową ofertą)

strefa_dobre

4. Podstrefa Olsztynek – Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna – 30,3 ha (kliknij na obrazek, żeby zapoznać się ze szczegółową ofertą)
strefa_olsztynek