Śladami kasiarza Kwinto

29.09.2016
W tegorocznej IV edycji Filmowej Gry Miejskiej, zrealizowanej w ramach projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”, we współpracy z Filmoteką Narodową i Centrum Edukacji Obywatelskiej, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej”, młodzież ze wszystkich olsztyneckich szkół i gimnazjum w Stawigudzie rozwiązywała kryminalne zagadki.

- Uczniowie zawędrowali do Komisariatu Policji w Olsztynku, gdzie próbowali ustalić szczegóły sprawy (włącznie z rozpoznaniem typu broni); w Kinie Grunwald prowadzili śledztwo rozwiązując zagadki kryminalne – tak poznali zakamarki lokalnego kina (punkty uczniów Liceum Ogólnokształcącego). Musieli też wykazać się znajomością anatomii – rozpoznawali organy, które zostały uszkodzone podczas napadu (zadanie Gimnazjum SPSK w Olsztynku). Szukali też „kasy”, która została skradziona podczas napadu (punkt Gimnazjum im. Noblistów Polskich), narzędzi zbrodni (punkt uczniów LO) oraz brali udział w wizji lokalnej (zadanie przygotowane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej). Wędrując uliczkami Olsztynka, uczestnicy szukali cyferek składających się na numer telefonu do głównego organizatora i podawali hasło utworzone z liter znajdowanych w mieście - opowiada Magdalena Rudnicka, opiekun Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół w Olsztynku.

Przygotowując grę organizatorzy wykazali się kreatywnością, fantazją i poczuciem humoru. Imprezę zakończył krótki konkurs ze znajomości filmów Vabank w reżyserii Juliusza Machulskiego, który stanowił kanwę zabawy. Zmęczeni, ale zadowoleni z efektów gry, uczestnicy otrzymali drobne pamiątki i posilili się pizzą, ufundowaną przez restaurację Ratuszowa z Olsztynka. Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z olsztyneckich szkół udowodnili, że nic tak nie łączy, jak wspólna inicjatywa, jej realizacja i dobra zabawa. I to jest najważniejszy cel Filmowej Gry Miejskiej!

20160927_130536[2] 20160927_132051[2]

PLakat (2)