Siódma edycja polsko-niemieckiego obozu młodzieżowego


Warsztaty plastyczne, muzyczno-taneczne, zwiedzanie ciekawych miejsc, wspólna praca nad gazetką obozową i integracja – to tylko część zajęć, jakie czekają na uczestników siódmego polsko-niemieckiego obozu młodzieżowego, który tym razem odbędzie się w powiecie wałeckim dniach 1-15 sierpnia.

_

W tegorocznym polsko-niemieckim obozie młodzieżowym weźmie udział prawie 100 młodych uczestników z partnerskich powiatów: Osnabruck, olsztyńskiego i wałeckiego (odpowiednio 28, 35 i 35 osób). Ze strony powiatu olsztyńskiego udział wezmą uczniowie szkół średnich z Dobrego Miasta, Biskupca i Olsztynka oraz młodzież gimnazjalna z Barczewa.
- Możliwość integracji młodzieży na tak dużą skalę to jedna z perełek doskonałej współpracy pomiędzy powiatem olsztyńskim, wałeckim i Osnabruck – uważa Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
Uczestnicy obozu będą zakwaterowani w zabytkowym zamku w Tucznie. W programie przewidziano też wycieczki do Łeby, Gdańska, Wałcza i parku linowego w Rudnicy.
Pobyt na obozie to wspaniała okazja do wzajemnego poznania się rówieśników z Polski i Niemiec oraz do skonfrontowania wzajemnego myślenia o sobie. Obóz w powiecie wałeckim na wniosek olsztyńskiego starostwa dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.