Sianokosy na lądowisku w Gryźlinach


Lądowisko w Gryźlinach poza działalnością lotniczą zajmuje się także działalnością rolniczą na terenach objętych dopłatami bezpośrednimi. Ostatnio na obszarze ponad 60 ha miały miejsce sianokosy powiatowe. Wykonano ponad 400 kilkusetkilogramowych bel siana. Siano trafia na bieżąco do właścicieli okolicznych stajni.

_

Zarządzający lądowiskiem w Gryźlinach Jakub Woźniak od czasu do czasu zamienia się w rolnika. Lądowisko, którego powierzchnia wynosi prawie 140 ha wymaga stałej pielęgnacji. Ostatnio na obszarze ponad 60 ha, które są objęte dopłatami bezpośrednimi miały miejsce sianokosy powiatowe. Maszyny rolnicze pracowały w Gryźlinach przez kilka dni. Efekt pracy to ponad 400 kilkusetkilogramowych bel siana.
- Siano na bieżąco znajduje nabywców – mówi Jakub Woźniak. – Ostatnie duże jego partie trafiły do właścicieli okolicznych stajni.
Trzeba przyznać, że bele wyglądają malowniczo i bardzo sielsko na tle samolotów i lotniska. Przy sprzyjających warunkach pogodowych planowany jest także drugi pokos.

_

_