Senior w bibliotece - Międzynarodowy Dzień Kobiet - Recital Agnieszki Szczuckiej


Zapraszamy seniorów na święto kobiet, tym razem posłuchamy zróżnicowanego repertuaru w mistrzowskim wykonaniu dobro mieszczanki Agnieszki Szczuckiej. Agnieszka Szczucka Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznejim. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. Brygidy Skiby. W czasie studiów uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów i pedagogów jak: Paul Esswood, Claudio Desderi, Charlotte Lehmann czy Katarzyna Dondalska. Jako solistka współpracuje z Zespołem Kameralnym Artis z Gdańska oraz młodymi pianistami: Martą Kur i Łukaszem Jóźwiakiem. W kwietniu 2012 roku zadebiutowała w partii Hrabiny w operze Wesele Figara W.A.Mozarta w reżyserii J.Wójcickiego. W listopadzie 2013 r. brała udział w projekcie Opery Wrocławskiej. W swoim repertuarze posiada utwory operowe, operetkowe, oratoryjnokantatowe oraz pieśni.

Łukasz Jóźwiak – fortepian
Absolwent Wydziału Edukacji Muzycznej UWM w Olsztynie. Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu (filia w Szczecinie), dyplom uzyskał w Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu u prof. B.Rottermunda. Pedagog szkół muzycznych w Olsztynie i w Dywitach. Akompaniator w klasach fletu, skrzypiec i saksofonu, perkusji, waltorni. Współpracuje również jako pianista z zespołem smyczkowym „ABSOLWENT”.

Senior w bibliotece – Międzynarodowy Dzień Kobiet – Recital Agnieszki Szczuckiej – 7 marca, godz. 17:00- CKB, Salon Artystyczny, ul. Górna 1a