Rusza konkurs Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla

26.01.2012

Gminy wiejskie i miejsko-wiejskie mogą do końca lutego startować w konkursie na małe projekty poprawiające ich atrakcyjność i estetykę. Zwycięzcy dostaną do ośmiu tysięcy złotych dofinansowania. Nabór potrwa od 1 do 29 lutego.

_

Dzięki inicjatywie Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie już kilkaset gmin mogło przeprowadzić modernizacje placów zabaw i parków lub remonty historycznych miejsc (wśród tych gmin były także gminy oraz miejscowości powiatu olsztyńskiego). Od ubiegłego roku projekty można składać w  dwóch kategoriach: mała infrastruktura wiejska oraz aktywizacja mieszkańców wsi. Dofinansowując niewielkie inwestycje samorząd województwa pomaga gminom zadbać o estetykę wsi, ale także wzbogacić ofertę turystyczną. Małe miejscowości na Warmii i Mazurach mają bogate dziedzictwo kulturowe, wiele kapliczek, ciekawych, historycznych miejsc, które można dosyć łatwo odrestaurować.
Jest to siódma edycja konkursu Aktywna Wieś Warmii Mazur i Powiśla. Tegoroczna pula to 314 tys. zł. Minimalna wartość składanego do konkursu projektu to pięć tysięcy złotych. Wnioski należy składać w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie w formie papierowej osobiście lub listownie (ul. E.Plater 1, pok. 412, 10-562 Olsztyn z dopiskiem Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla 2012).
Nabór potrwa od 1 do 29 lutego 2012. Więcej na: