Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego


„Bezpieczny i widoczny na drodze” – pod takim tytułem 25 listopada w Starostwie Powiatowym w Olsztynie odbył się konkurs plastyczny.

Z pośród kilkudziesięciu nadesłanych prac ze szkół i placówek powiatu olsztyńskiego, komisja w składzie: asp. szt. Małgorzata Demianiuk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, Zbigniew Załuski dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Marta Maciejewska i Krzysztof Matys, pracownicy Wydziału Organizacyjnego, wyłonili zwycięzców:

1. Julia Walentynowicz, Szkoła Podstawowa w Spręcowie,

2. Piotra Lejmana, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Stawigudzie,

3. Zuzanna Łutaj, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.

Celem konkursu było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń na drodze, wycieczce czy podczas zabawy przy domu.

– Trzeba przyznać, że wybór nie był prosty. Wpłynęło dużo dobrych i ciekawych prac, co też świadczy o tym jak zdolną młodzież mamy w powiecie – mówił jeden z członków komisji.

Ponadto jury zdecydowało o dodatkowym wyróżnieniu prac przygotowanych przez: Julię Łukaszewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Dobrym Mieście, Michalinę Turkoć z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Biskupcu oraz Jakuba Suchowieckiego ze Szkoły Podstawowej w Spręcowie.