Rozrywka, kabaret i folk w Stawigudzie

12.07.2011

Występ legendarnego zespołu „2 plus 1", kabareciarza i parodysty Stan Tutaj_ oraz dziesiąte urodziny kapeli Kosejder - to główne atrakcje 18. edycji Festynu Gminnego „Stawigudiada 2011" , który odbędzie się w weekend 16-17 lipca w Stawigudzie. Zapraszamy!

Organizatorzy „Stawigudiady 2011" przygotowali na weekend 16-17 lipca zarówno coś dla ducha jak i dla ciała. W sobotę 16 lipca w godzinach przedpołudniowych odbędą się tradycyjne turnieje piłki plażowej i szóstek piłkarskich. Od godziny 16.30 rozpocznie się część rozrywkowa. Gwiazdami w tym roku będą:
STAN TUTAJ - kabareciarz i parodysta. Rozpoczynał swoją karierę w latach 80-tych w kabaretach takich mistrzów jak Kazimierz Brusikiewicz, Hanka Bielicka, Jan Pietrzak, współpracował z kabaretem Pigwa. Znany z programów telewizyjnych: „Herbatka u Tadka" Tadeusza Drozdy i polsatowskiego „Disco Relax". Stan Tutaj tańczy, śpiewa, opowiada dowcipy i wspaniale parodiuje znane osoby.
Kolejną gwiazda będzie „2 PLUS 1" - legendarny polski zespół, którego okres świetności przypadał na  lata 70- te i  80-te XX wieku. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych zespołów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Ich piosenki plasowały się w czołówce list przebojów w całej Europie („Windą do nieba", „Chodź pomaluj mój świat", „Na luzie" , "Iść w stronę słońca".
Niedziela będzie stała pod znakiem muzyki folkowej i ludowej. Wszystko za sprawą jubileuszu 10-lecia powstania kapeli „Kosejder". Kapela powstała w 2001 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Przez ten czas zdążyła objechać z koncertami całą Polskę i część Europy, zdobyć wiele nagród i wyróżnień, w repertuarze mają około 200 pieśni ludowych, biesiadnych, kabaretowych, autorskich. Na  koncert zaproszeni zostali wszyscy byli członkowie kapeli oraz zaprzyjaźnione zespoły z całego województwa.
W tym roku impreza została przeniesiona do centrum, na nowy parking przy szkole. W sobotę  od godzin południowych będzie zamknięty odcinek ulicy Warszawskiej od skrzyżowania na Pluski do kościoła. Organizatorzy imprezy przepraszają za utrudnienia w ruchu, które mogą się pojawić.

Szczegółowy program festynu:

16 lipca (sobota)
10.00 turniej szóstek piłkarskich o puchar wójta gminy Stawiguda (boisko za taratkiem)
turniej piłki plażowej o puchar sołtysa wsi Stawiguda (boisko na stadionie)
16.30 spektakl dla dzieci „Dwie Dorotki"- teatr Art-Re z Krakowa
17.20 blok zabaw i konkursów dla dzieci
18.15 kapela  „Kosejder" ze Stawigudy
19.00 występ parodysty i kabareciarza - Stan Tutaj
20.30 koncert gwiazdy - zespół „Dwa plus jeden"
22.00 zabawa pod gwiazdami i pokaz sztucznych ogni

17 lipca (niedziela)
13.00 baby i chłopy pędem do Europy - turniej drużynowy