Rodzinne śpiewy i muzykowanie w Dobrym Mieście

26.07.2012
Centrum Kultury w Dobrym Mieście zaprasza na XXI Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących, które odbędą się w weekend 28-29 lipca. Podczas tegorocznych Spotkań, na letniej scenie w Parku Przyjaciół Kultury, zagoszczą i zaprezentują się artyści z Polski, Rosji i Łotwy. Olsztyńskie Starostwo wspiera finansowo imprezę.

Na scenie usytuowanej w Parku Przyjaciół Kultury w dniach 28-29 lipca zobaczymy m.in. Piena Voce z Nieporętu - zespół z miasta partnerskiego Dobrego Miasta, „C 'EST LA VIE”- koncert piosenek francuskich, Wiaczesława Chomicza z Kaliningradu - wirtuoza gry na akordeonie, Rodzinę Państwa Uszkans z Łotwy, a GWIAZDĄ WIECZORU będzie Kabaret Loch Camelot - Stowarzyszenie Artystów Niezależnych z Krakowa. W piątek 27 lipca ściany Stodoły Kultury ozdobione będą oryginalną, rodzinną wystawą - prace dzieci, które wzięły udział w konkursach: „Moja Rodzina w Kolorach Tęczy”, „Moje rodzinne korzenie - drzewo genealogiczne”. Zwycięzca zostanie wyłonimy podczas Spotkań. Spotkania Rodzin Muzykujących to impreza cykliczna, której głównym celem jest promocja rodzinnego muzykowania, stworzenie możliwości szerszej prezentacji różnorodnych kultur poprzez koncerty i warsztaty, w których udział bierze i integruje się społeczność lokalna.Prezentowany repertuar to prawie wszystkie gatunki muzyczne: przeróżny folklor, jazz, muzyka klasyczna i popularna w odmiennych i jakże wyjątkowych wykonaniach. Podczas imprezy przejawia się bogactwo często zapomnianych, ale i nieznanych instrumentów, strojów, a także regionalnych potraw.