Remont oddziału i nowy sprzęt w dobromiejskim szpitalu

12.09.2012
Szpital Powiatowy w Dobrym Mieście inwestuje w poprawę stanu infrastruktury i nowy sprzęt medyczny. Kompleksowego remontu doczeka się oddział chorób wewnętrznych, a do końca roku do szpitala trafi nowy aparat RTG i oprogramowanie do laboratorium diagnostycznego.

_

Kierownictwo dobromiejskiej placówki właśnie ogłosiło przetarg na wykonanie remontu oddziału chorób wewnętrznych wraz z renowacją podłóg.
- Wykonamy remont wszystkich pomieszczeń oddziału, który liczy w tej chwili 30 łóżek – mówi Maria Mielniczek, dyrektor Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Dobrym Mieście. – Wszystkie sale zostaną odświeżone, odmalowane i dostosowane do stale podwyższających się wymagań przepisów sanitarnych.
Remont oddziału będzie kosztował kilkadziesiąt tysięcy złotych. W jego efekcie utworzona zostanie także izolatka ze śluzą umywalkowo-fartuchową oraz gabinet prób wysiłkowych. Warto dodać, że ostatni remont oddział chorób wewnętrznych przechodził 10 lat temu. Oprócz inwestycji w infrastrukturę szpital inwestuje też w nowy sprzęt medyczny. Na oddziale chorób wewnętrznych pojawił się aparat do pomiaru ciśnienia metodą Holtera, a do końca roku szpital zakupi też nowy aparat RTG.
- Aparat o wartości około 300 tys. zł w połowie sfinansuje budżet powiatu, a w połowie budżet szpitala – wyjaśnia Maria Mielniczek.
W tej chwili pacjentom wciąż służy aparat z 1978 roku, który co prawda jest dostosowany do przepisów polskich i unijnych, ale wymaga już wymiany. Także w tym roku do dobromiejskiej placówki trafi nowe oprogramowanie do laboratorium diagnostycznego o wartości około 20 tys. zł.

_