Rekreacja tylko aktywna!


Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza do udziału w kolejnej edycji projektu RekreAKCJA, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej, integracja środowiska i rozwój infrastruktury turystycznej. Rozległy obszar Gminy Stawiguda oferuje przepiękne, zróżnicowane tereny lasów, łąk i jezior, które obfitują w mnogość roślin i zwierząt tworzące malownicze krajobrazy.

Projekt obejmuje szereg form aktywności: marsze nordic walking, wycieczki rowerowe, piesze wędrówki z przewodnikiem i spływy kajakowe. Są to propozycje bezpłatne z wyłączeniem spływów, w przypadku których uczestnicy pokrywają koszt wynajęcia kajaka. Wszystkie działania prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę.

Instruktor nordic walking pokaże technikę prawidłowego marszu z kijami podczas dwugodzinnego treningu połączonego z ćwiczeniami. Jest to świetna propozycja zarówno dla młodszych jak i starszych. Marsze organizowane są w różnych punktach w Gminie Stawiguda dzięki czemu mieszkańcy i goście gminy mają możliwość lepiej ją poznać.

Trasy wycieczek rowerowych przygotowane są tak, aby omijać wszystkim dobrze znane ścieżki. Dzięki temu docieramy do miejsc zupełnie dziewiczych. W czasie trwania wycieczki przewodnik PTTK opowiada zarówno o regionie, jak i o ciekawostkach historycznych, których na tym terenie nie brakuje. Nad bezpieczeństwem grup zawsze czuwa ratownik przedmedyczny. Podczas dłuższej przerwy przygotowany jest poczęstunek dla uczestników oraz losowanie drobnych gadżetów rowerowych, książek o Warmii i Mazurach, map oraz przydatnych drobiazgów, takich jak chociażby opaski odblaskowe. Jest to fantastyczna forma spędzenia dnia w gronie rodziny i znajomych.

Spływy kajakowe to kolejna propozycja. Duża liczba jezior i rzek w okolicy zapewnia atrakcję dla osób lubiących wodne sporty. Na naszych spływach dzięki przewodnikom wzbogacimy się o wiedzę a dzięki obecności ratownika WOPR będziemy czuli się bezpiecznie na wodzie.

Wycieczki z przewodnikiem to propozycja dla piechurów. Zwiedzamy miejscowości Gminy Stawiguda, dowiadujemy się o ciekawych postaciach z tego regionu, poznajemy kulturę i historię Warmii.

INFORMACJE:
www.rekreacja.stawiguda.pl

www.facebook.com/RekreAKCJA

RekreAKCJA 2015_kwiecien_plakat_na strone rekre1 rekre2 rekre3 rekre4