Radni powiatu i gminy Purda zagrali dla Orkiestry!

18.01.2011

Zakończenie 19. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie olsztyńskim miało sportowy charakter. W sali sportowej w Marcinkowie 15 stycznia odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Rady Powiatu w Olsztynie i Rady Gminy Purda. Po zaciętej walce i niezwykłych emocjach ekipa powiatowa wygrała 7:6!

_

Mecz pomiędzy radnymi miał się odbyć pierwotnie w przeddzień wielkiego finału, czyli 8 stycznia 2011 roku. Jednak warunki atmosferyczne i ekstremalnie śliskie drogi spowodowały, że radni nie byli w stanie dotrzeć do Marcinkowa. Niewiele brakowało, żeby mecz z podobnych powodów nie odbył się też w drugim terminie. Na szczęście do Marcinkowa udało się dojechać minimalnemu, 4-osobowemu składowi powiatu (piątego zawodnika ekipa z Purdy wypożyczyła powiatowi). Zawodnicy umówili się na rozegranie trzech tercji po 10 minut. Ekipa powiatowa przystąpiła do meczu z silnym postanowieniem zrewanżowania się za porażkę 10 do 12 w 2010 roku. Początek należał jednak zdecydowanie do drużyny gospodarzy, wśród których prym wiódł Jerzy Laskowski, wójt Purdy.
- Dopiero się rozkręcamy i oswajamy z boiskiem - Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa uspokajał sytuację.
I rzeczywiście, w drugiej tercji ekipa z powiatu doprowadziła do wyrównania. Potem emocje sięgały zenitu, bo drużyny walczyły „bramka za bramkę". Ostatecznie drużyna Rady Powiatu w Olsztynie rzutem na taśmę po strzale Mariusza Kwasa (najlepszego strzelca zawodów, który zdobył aż 5 bramek) zwyciężyła 7:6!
- Cieszy mnie, że rewanż się udał, ale najważniejszy był tutaj cel, dla którego się spotkaliśmy, czyli pomoc Orkiestrze Owsiaka i dzieciom ze schorzeniami urologicznymi i nefrologicznymi - mówił Mariusz Kwas.
Po meczu zawodnicy obu ekip wrzucali datki do orkiestrowej puszki. Ostatecznie piłkarze zasilili konto Orkiestry kwotą 347 zł. Wypada również dodać, że piękną oprawę meczu wykonały czirliderki z Nowej Kaletki. Pomysłodawcą i organizatorem meczu, który chyba już na stałe wejdzie do kalendarza orkiestrowych imprez w powiecie jest radny powiatu olsztyńskiego Piotr Duda, szef sztabu WOŚP w gminie Purda. Oprócz Piotra Dudy i Mariusza Kwasa drużynę z powiatu reprezentował także Jerzy Tytz, radny powiatowy z Olsztynka oraz Roman Kondrusik z Purdy.