Półwysep Lalka w promocyjnej cenie

18.01.2013
Powiat ogłosił drugi przetarg na sprzedaż malowniczego półwyspu Lalka z dawnym ośrodkiem rządowym Kormoran. Cena za nieruchomość została obniżona o ponad 700 tys. zł w stosunku do pierwszego przetargu i wynosi 8 mln 999 tys. zł! – Cena jest zachęcająca, liczymy, że uda się znaleźć chętnego – mówi starosta Mirosław Pampuch.

_

Zarząd Powiatu w Olsztynie po pierwszym nieudanym przetargu na sprzedaż półwyspu Lalka podszedł do ustalania ceny w marketingowy sposób.
- Zdecydowanie obniżyliśmy cenę, która w pierwszym przetargu wynosiła ponad 9,7 mln zł – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Aktualna cena wywoławcza to 8 mln 999 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że jest ona zachęcająca i uda się znaleźć chętnego na niezwykłą nieruchomość.
Warte podkreślenia jest, że sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 900 tys. zł, tak aby w dniu 21 marca środki znajdowały się na wskazanym koncie. Sam przetarg został wyznaczony na 25 marca 2013 na godz. 11. Szczegółowe informacje o nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży zamieszczone są na stronie internetowej http://bip.warmia.mazury.pl/powiat_olsztynski/, można je również uzyskać w Starostwie Powiatowym w Olsztynie przy Placu Bema 5, pokój 108, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 oraz telefonicznie pod numerem 89/521-05-29.
Półwysep Lalka z ośrodkiem wypoczynkowym Kormoran w Starej Kaletce w gminie Purda to trzecia nieruchomość rządowa, którą Powiat Olsztyński próbuje sprzedać. Wcześniej za 5 mln zł udało się sprzedać „Cyrankę” oraz za 12,2 mln zł ładną nieruchomość z ośrodkiem rządowym „Kormoran” w Mierkach. Pieniądze ze sprzedaży półwyspu Lalka zostaną przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa w powiecie, a także na budowę sal sportowych przy szkołach w Biskupcu i Dobrym Mieście.

Tak wygląda Lalka
W skład nieruchomości wystawionej na sprzedaż wchodzą: główny budynek hotelowy z 16 pokojami oraz wyremontowane i praktycznie gotowe do użytkowania dwa domki jednorodzinne, stajnia na pięć koni, nieużywana wozownia i budynek gospodarczy. Ośrodek ma ciekawe wyposażenie. W budynku hotelowym znajduje się niewielki basen, który tylko oczekuje na wodę i wyposażona kuchnia z częścią restauracyjną. W pierwszym z domków są cztery wyposażone apartamenty, a w drugim duży salon z kominkiem, kuchnia, łaźnia i sauna. Z kolei na trzeciej „głowie” półwyspu znajduje się ambona. Na półwyspie jest także dzika zwierzyna. Stałymi bywalcami są dziki, a przypływają też sarny i jelenie. Ważna informacja jest taka, że nieruchomość jest uzbrojona w pełną infrastrukturę techniczną.