Pumptrack w Dobrym Mieście


W Dobrym Mieście przy istniejącym kompleksie boisk ORLIK, siłowni zewnętrznej i placu zabaw powstało kolejne miejsce przeznaczone do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

W ramach inwestycji Gminy Dobre Miasto wykonany został rekreacyjny tor rowerowy typu pumptrack służący rekreacji oraz uprawianiu dyscypliny sportowej polegającej na jeździe rowerem bez napędu i bez konieczności pedałowania po torze o zróżnicowanej wysokościowo trasie, gdzie rozpędzanie i jazda odbywa się wyłącznie dzięki balansowi i skoordynowanym ruchom ciała użytkownika. Tor jest pochodną torów rowerowych do uprawiania dyscypliny BMX Racing, ale o zdecydowanie uproszczonej formie.

Pumptrack jest innowacyjnym, zdobywającym coraz większą popularność na świecie Rowerowym Placem Zabaw przeznaczonym do zbiorowej rekreacji. Jazda po nim odbywa się bez pedałowania dzięki intuicyjnym ruchom, podobnie jak na huśtawce. Stanowi idealne połączenie bezpiecznej zabawy i jazdy na rowerze. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów jak i całych rodzin.

Realizatorem projektu była Gmina Dobre Miasto, a całkowity koszy inwestycji wyniósł 91 251,24 zł. Projekt był dofinansowany w wysokości 50 000,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” na operację z zakresu małych projektów.

Obraz 073Obraz 082