Puchar Polski Kobiet w Rugby odbędzie się w Gietrzwałdzie

Urokliwy Stadion Leśny przy ul. Stadionowej w Gietrzwałdzie będzie areną zmagań kobiet grających w rugby. 25 czerwca 2016 roku zjadą się tu zawodniczki z czołowych klubów tej dyscypliny sportu w Polsce. Imprezę ma otworzyć Prezes Polskiego Związku Rugby Serge Bosca.

Okazuje się, że rugby uznawane przez niektórych, za sport dla silnych mężczyzn może być ulubioną dyscypliną wielu kobiet. Będzie się o tym można przekonać, przyjeżdżając w ostatnią sobotę czerwca (25.06.2016r.) do Gietrzwałdu, który na ten dzień zamieni się w stolicę Polski w rugby. To wszystko za sprawą byłych zawodników rugby, którzy dziś trenują młodych adeptów. Leszek Bors, Grzegorz Marszałek i Karol Lewkowicz - wszystkich łączy jeden mianownik: w latach 80-tych grali w klubie Budowlani Olsztyn. Każdy z nich ma na swoim koncie niemałe osiągnięcia – np. Leszek Bors, był reprezentantem Polski w rugby, a Grzegorz Marszałek zdobył w 1984 roku, razem z drużyną, tytuł Wicemistrza Polski Juniorów. Treningi zawodników odbywają się też pod czujnym okiem trenera, Karola Lewkowicza z Klubu Sportowego Rugby Gietrzwałd.

- W zeszły weekend, 16 kwietnia, dzieci z naszego klubu brały udział w turnieju rugby na stadionie Ogniwa Sopot, zorganizowanym przez Okręgowy Pomorski Związek Rugby – mówi Grzegorz Marszałek – odniosły tam wielki sukces wygrywając z muzami w tej dyscyplinie sportu, z drużynami Ogniwa Sopot, Arki Rumia, Lechii Gdańsk i  Arki Gdynia. Wyniki mówią same za siebie – nasi zawodnicy nie dali szans dla swoich rywali, wygrywając wszystkie mecze.

We wrześniu ubiegłego roku, na stadionie leśnym w Gietrzwałdzie odbył się także jeden z turniejów Mistrzostw Polski w Rugby. Wówczas zawodniczki z Warmii zajęły wysokie 6 miejsce na 12 drużyn z całej Polski. Tym razem chcą walczyć także na swoim terenie o Puchar Polski i to z czołowymi drużynami m.in. z Warszawy, Krakowa, Poznania, Łodzi i Gdańska. Dziewczyny bardzo liczą na wsparcie kibiców z Warmii i Mazur, dlatego też zapraszają do gościnnego Gietrzwałdu wszystkich fanów rugby ale też osoby chcące spędzić czas podczas Rodzinnego Festynu Sportowo-Rekreacyjnego. Na terenie stadionu animatorzy prowadzić będą zajęcia z dziećmi i młodzieżą a na boiskach przybocznych rozgrywane będą małe konkurencje sportowe, gry, konkursy i zabawy. Przygotowane będą stoiska promocyjne sponsorów, namioty z cateringiem, uczestnicy będą mogli rozwiązać quest czyli grę terenową, a na zakończenie wydarzenia odbędzie się koncert.
Impreza sportowa ma za zadanie integrować całe rodziny, zachęcać do zdrowego trybu życia. Oficjalne otwarcie zawodów planowane jest na 25 czerwca na godz. 10:00. Rozgrywki potrwają do godz. 17:00. Patronat nad wydarzeniem "Puchar Polski Kobiet w Rugby – Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny" objął już wójt gminy Gietrzwałd, Marcin Sieczkowski ale organizatorzy zabiegają jeszcze o kolejne patronaty.