Przyjaciele z niemieckiego Belm z wizytą w gminie Kolno

21.10.2012
Partnerstwo polsko-niemieckie pomiędzy gminą Kolno i gminą Belm rozwija się. W trakcie wizyty w powiecie 30-osobowa delegacja z Niemiec wzięła udział w licznych spotkaniach, zwiedzała nasz region i planowała wymianę młodzieżową na przyszły rok.

_

Niemieckiej delegacji przewodniczył Bernhard Wellmann, burmistrz gminy Belm. Wśród gości byli też przedstawiciele administracji gminnej, radni i mieszkańcy. Pierwszego dnia wizyty goście z Niemiec zwiedzali gminę Kolno (byli m.in. w ładnie zagospodarowanej wsi Kabiny) oraz mieli okazję wysłuchać programu artystycznego w wykonaniu zespołów Igiełki i Agrafcia. Nie zabrakło też rozmów pomiędzy władzami obu gmin. Kolejnego dnia mieszkańcy Belm wybrali się na wycieczkę po atrakcyjnych turystycznie miejscach regionu. - Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy z przyjaciółmi z gminy Belm – mówi Henryk Duda, wójt gminy Kolno. – Mamy bardzo częste kontakty. W tym roku byliśmy na pięknej uroczystości 40-lecia powstania gminy Belm. W trakcie wizyty w Kolnie rozmawialiśmy też o wymianie młodzieży z naszych szkół. Chcielibyśmy zorganizować wymianę w 2013 roku. Warto wspomnieć, że inicjatorami nawiązania partnerskiej współpracy pomiędzy gminami Kolno i Belm były zaprzyjaźnione od kilkunastu lat Powiaty: Osnabruck i Olsztyński.