Projekcja filmu dokumentalnego


Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego „Samsara”.

„SAMSARA” to drugi film reżysera Rona Fricke, który jest dokumentalną podróżą przez najpiękniejsze zakątki 25 krajów na całym świecie z muzyką Lisy Gerrard i Dead Can Dance.

Wraz z reżyserem udajemy się do Chin, Tybetu, do serca Afryki, japońskich metropolii i południowoamerykańskich lasów, by zobaczyć świat w ciągłym ruchu. Życie i śmierć, natura i kultura, miasto i dzika przyroda – ich obrazy splatają się w opowieść o przepoczwarzającym się świecie.

Przed projekcją filmu – wyjątkowy gość Klubu Podróżnika Janusz Połom, który wprowadzi widzów w klimat tego niezwykłego filmu.

Janusz Połom – operator filmowy, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, nagrodzonych i nominowanych do nagród na prestiżowych festiwalach oraz tomiku poetyckiego „Czas w Tepoztlanie”. Uczestnik wielu wystaw fotograficznych i innych wydarzeń artystycznych. Wykładowca sztuki filmowej na wielu uczelniach, w tym za granicą. Jest profesorem uniwersyteckim w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM, uczy fotografii i multimediów. W roku 2013 wydał album „Pejzaż z Wędrowcem”.

2 listopada, godz. 18:30 – Świetlica w Tomaszkowie, ul. Żurawia 3. Wstęp wolny.