Premierowy koncert z prezentacją fortepianu!


Dyrekcja i cała społeczność Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach zapraszają wszystkich chętnych na uroczysty koncert, połączony z prezentacją nowo zakupionego fortepianu, który przyjechał prosto z Hamburga. Koncert odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia o godz. 18 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Dywitach.

W koncercie wezmą udział także uczniowie szkoły w Dywitach, dla których będzie to pierwszy w życiu publiczny występ na scenie.
- To, że uczniowie powiatowej szkoły z Dywit po raz pierwszy wystąpią przed szeroką publicznością nadaje koncertowi dodatkowego dreszczyku emocji – uważa Janusz Ciepliński, dyrektor PSM I stopnia w Dywitach. – Koncert potrwa około półtorej godziny i będzie w typowo świąteczno-zimowym klimacie.
Na uroczystości zaprezentowany zostanie także nowo zakupiony fortepian, który przyjechał prosto z fabryki Yamahy w Hamburgu. Zakup instrumentu, który kosztował 65,5 tys. zł był możliwy dzięki dofinansowaniu w wysokości 48 tys. zł z programu „Fortepian dla szkoły" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostałe 14 tys. zł szkoła wyłożyła z własnego budżetu, a brakujące 3,5 tys. zł to darowizna od samorządowców z gminy Dywity i z powiatu olsztyńskiego.