czwartek, 24 Sierpień 2017 , imieniny obchodzą: Emilia, Jerzy
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Prawie 200 imprez w powiecie w 2011 roku!

Prawie 200 imprez w powiecie w 2011 roku!

Festiwale, koncerty, turnieje, wyścigi kolarskie, dni miast, dożynki, rajdy rowerowe, jarmarki – to zaledwie ułamek z imponującej liczby około 200 imprez i wydarzeń kulturalno-sportowych, które odbędą się w powiecie olsztyńskim w 2011 roku. Przedstawiamy kalendarium imprez i… zapraszamy do wspólnej zabawy!

Kalendarium imprez w powiecie olsztyńskim na 2011 rok

Gmina Biskupiec

  • Gala finałowa XV Sukcesy 2010, termin: 18 marzec, miejsce: Biskupiecki Dom Kultury, ul. Matejki 5, spotkanie z wyróżniającymi się Mieszkańcami Miasta i Gminy Biskupiec
  • XXXI Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki", termin 10_ czerwca, miejsce: Biskupiecki Dom Kultury, ul. Matejki 5, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, Festiwal z udziałem dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych.
  • Rozpoczęcie Biskupieckiego Lata – „Turniej Rycerski o kielich Biskupa Sorboma", termin: 25 czerwca, miejsce: plac apelowy w byłej Jednostce Wojskowej, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, od godz. 12-18 Turniej Rycerski. Od godz. 19 – koncert zespołów folklorystycznych.
  • XXXI Wojewódzki Konkurs Rzeźby Ludowej i Nieprofesjonalnej, termin: 16 lipca miejsce: Biskupiecki Dom Kultury, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, finał konkursu rzeźby artystów amatorów i wystawa pokonkursowa.
  • Dni Biskupca – I Dzień, termin: 22 lipca (piątek) – IV Międzynarodowe Święto Folkloru
  • miejsce: Amfiteatr Miejski w Biskupcu, Festiwal folkloru. Uroczysta parada ulicami miasta zespołów folklorystycznych ze świata oraz  występy uczestników. Koncert zespołu folklorystycznego. II Dzień, termin: 23 lipca (sobota), miejsce: teren miasta, występy zespołów muzycznych z polskiej sceny muzycznej, III Dzień, termin: 24 lipca (niedziela) „Dadajowy zawrót głowy", miejsce: Słoneczny Brzeg nad jeziorem Dadaj, piknik rodzinny – konkursy i zawody sportowe.
  • Młode talenty „Dadaj 2011", termin: 6 sierpnia, miejsce: Plaża Słoneczny Brzeg w Rukławkach k/Biskupca (nad jeziorem Dadaj), organizator: Biskupiecki Dom Kultury, uzdolniona wokalnie młodzież  wykonuje  piosenki z repertuaru polskich artystów.
  • Tradycją festiwalu jest, że w Jury  zasiada osoba/zespół z  kręgu uznanych autorytetów w dziedzinie muzyki.
  • V Warmińska Uczta Pierogowa, termin: sierpień, miejsce: Biesowo, organizator:_ sołectwo Biesowo, Urząd Miejski w Biskupcu, Biskupiecki Dom Kultury, Święto pieroga – kiermasze pierogów i nie tylko, konkursy, występy, zwyczaje warmińskie…
  • Zakończenie Biskupieckiego Lata, termin: 27 sierpnia, miejsce: teren miasta, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, koncert zespołów muzycznych
  • Dożynki Gminne, termin: sierpień/wrzesień, miejsce: teren gminy, organizator: Urząd Miejski w Biskupcu, impreza dożynkowa połączona ze zmaganiami sportowymi i kulturalnymi sołectw gminy Biskupiec.
  • Wojewódzki Turniej PN o Puchar Przewodniczącej LZS – Rasząg, 01.05 – 03.05. 2011
  • Wojewódzkie Biegi Sztafetowe drużyn 5-cio osobowych – Rasząg IV 2011r.
  • II Ogólnopolski Zlot Freerunnerów – Dni Biskupca (22-24 lipiec)
  • Wojewódzkie Biegi Przełajowe „Rasząg 2011" – wrzesień 2011r.
  • Regaty „O puchar Prezesa BTŻ"  V edycja jednoczesne rozpoczęcie sezonu – 7-8 maj 2011 r.
  • Regaty „Jana" w terminie 18 – 29.06.11 r. Planowana klasa OPEN (wszyscy na wszystkim)  IV edycja.
  • IV edycja 24-godzinny wyścig łodzi klasy OPEN. Termin 02 – noc – 03.07.11 r. Bardzo wyczerpująca impreza, niemniej zyskująca coraz większe zainteresowanie
  • V wyścig „Regaty przesmykowe"  klasa OPEN. Termin 16-17.07.11 r
  • V „Wiekowe Regaty OLD-Boyów" minimum 150 lat na łódce 07/08.08.11 r.
  • Regaty „O Błękitną Wstęgę Jeziora Dadaj" 18 edycja tradycyjnej imprezy organizowanej przez ZHP, gościnnie na terenie BTŻ 20/21.08.11 r.
  • 03. 05 – Wojewódzki Turniej Kartingowy z okazji obchodów Dni Konstytucji.
  • 18. 07 – Wojewódzki Turniej Kartingowy z okazji obchodów Dni Biskupca.
  • 11. 11 – Wojewódzki Turniej Kartingowy z okazji obchodów Święta Niepodległości.
  • 30.07 – Kryterium kolarskie w Biskupcu
  • 23.10 – Wyścig MTB w Biskupcu.

Gmina Barczewo

  • Luty – Anioł Sukcesu i Barczewianin Roku, CKiPG, organizatorzy: Kapituła Plebiscytu Barczewianin Roku, Stowarzyszenie Każdemu Dać Szansę, Kapituła konkursu Anioł Sukcesu
  • miejsce: Dom Kultury
  • Luty – Urodziny Feliksa Nowowiejskiego CKiPG, Salon Muzyczny im. Feliksa Nowowiejskiego
  • Luty – Regionalne lekcje biblioteczne dla klas I-VI w ramach projektu Skarby z warmińskiej skrzyni-warmiński rok obrzędowy, organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie i CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Luty – Historia i legendy o Warmii i Mazurach – spotkanie autorskie z ks. Janem Pietrzykiem, organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie CKiPG, Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie
  • 5. Luty – Warmia i Mazury w trójwymiarowym obrazie – spotkanie z Robertem Klimkiem i specjalistą od tworzenia filmów w technice 3D, organizatorzy: CKiPG, MBP, Gimnazjum nr1 w Barczewie, Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie
  • Marzec – Dzień Kobiet, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Marzec-kwiecień – Lekcje muzealne dla dzieci i młodzieży szkolnej, organizator CKiPG,
  • miejsce: Salon Muzyczny
  • Marzec – Międzynarodowy Dzień Teatru, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Marzec – Daj kurze grzędę – spotkanie z Jarosławem Borodziukiem, aktorem Teatru Jaracza w Olsztynie, organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie, CKiPG,  Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie
  • Marzec/Kwiecień – Konkurs Wielkanocny, organizator: CKiPG, Salon Muzyczny, miejsce: Dom Kultury
  • Kwiecień – Ostara – bogini Prusów, czyli o zwyczajach wielkanocnych na dawnych ziemiach Warmii i Mazur – spotkanie z etnografem, pracownikiem Muzeum Warmii i Mazur Elżbietą Kaczmarek, organizator: MBP, CKiPG, Gimnazjum nr 1 w Barczewie, Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie
  • Kwiecień – 280 rocznica śmierci Daniela Defoe – występ kabaretu Zębak z MBP dla klas IV-VI chętnych szkół podstawowych z przedstawieniem „Bezludna wyspa", organizatorzy: MBP, CKiPG, zainteresowane szkoły
  • Kwiecień – Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Kwiecień – miejsko-gminne Spotkania z Poezją Dziecięcą, organizator: CKiPG, Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie, miejsce: Dom Kultury
  • Kwiecień-Październik – konkurs fotograficzny Barczewskie pejzaże, organizator CKiPG,  miejsce: Dom Kultury
  • Maj – Regionalny Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Złota Kaczka", organizator CKiPG, Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie, miejsce: Dom Kultury
  • Maj – 165 rocznica urodzin Henryka Sienkiewicza – spotkanie z podróżnikiem Andrzejem Jadwiszczokiem, autorem książek i naczelnym redaktorem czasopisma Natura, organizator: MBP, CKiPG, zainteresowane szkoły
  • Maj/Sierpień – cykl wycieczek rowerowych, organizator: CKiPG
  • Maj/Czerwiec – Przeprowadzenie warsztatów rzeźbiarsko – malarskich w ramach projektu międzynarodowego pleneru rzeźbiarsko – malarskiego „Warmia artystycznie", organizator: Hotel Star Dadaj w Ramsowie, MBP, CKiPG, Gimnazjum nr 1 w Barczewie, Niepubliczne Gimnazjum w Ramsowie, Urząd Miejski w Barczewie
  • 1 czerwca – Dzień Dziecka, organizator: CKiPG
  • 2-4 czerwca – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. F._ Nowowiejskiego, organizator: Komitet Organizacyjny, SIO, CKiPG
  • 10-12 czerwca – Dni Barczewa, organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • czerwiec – IX Regionalny Spływ Kajakowy, organizator: Dom Warmiński, CKiPG
  • 24 czerwca – Barczewski Lato Artystyczne (Noc Świętojańska), organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 10 lipca – Barczewskie Lato Artystyczne, organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 22 lipca – Barczewskie Lato Artystyczne, organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 5 sierpnia – Barczewskie Lato Artystyczne, organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 19 sierpnia – Barczewskie Lato Artystyczne, organizator: CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 26 sierpnia – zakończenie lata, organizator CKiPG, miejsce: amfiteatr
  • 11 listopada – Obchody Dnia Niepodległości, organizator: CKiPG, Urząd Miejski
  • Listopad – Świecowisko- spotkanie z muzyką przy świecach, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Grudzień – XVII Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Grudzień  – Mikołajki, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury
  • Grudzień – Konkurs Bożonarodzeniowy, organizator: CKiPG, miejsce: Dom Kultury, Salon Muzyczny

Gmina Dobre Miasto

  • „Warmia i Mazury Pływają", zawody kwalifikacyjne, organizator: Basen „Na Fali", terminy: 5-6 marca 2011r. 2-3 kwietnia 2011r. i 30 kwietnia-1 maja 2011r.
  • Mistrzostwa Województwa w Minipiłce Siatkowej Chłopców i Dziewcząt „4", organizator: Miejski Klub Sportowy, termin przybliżony: kwiecień/maj
  • XIV Krajowa Wystawa Psów Rasowych, organizator: Centrum Kultury w Dobrym Mieście, termin 1 maja 2011
  • Strzeleckie Rodzinne Zawody Integracyjne, organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty
  • w Dobrym Mieście, termin 3 maja 2011
  • Mistrzostwa Warmii i Mazur w Strzelectwie Terenowym Silhouette, organizator: Stowarzyszenie „Warmińska Grupa Łucznicza", termin 22 maja 2011
  • Piknik Wędkarski, organizator: Okręg PZW w Olsztynie Koło Nr 10 Dobre Miasto WARFAMA/Centrum Kultury w Dobrym Mieście, termin 28 maja 2011
  • Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek, organizator: Miejski Klub Sportowy, przybliżony termin maj/czerwiec
  • Dzień Dziecka, organizator: Centrum Kultury, termin 5 czerwca 2011
  • Powiatowy Dzień Integracji, organizator: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dobrym Mieście, przybliżony termin czerwiec
  • Mistrzostwa Warmii i Mazur w Łucznictwie Terenowym 3D, organizator: Stowarzyszenie „Warmińska Grupa Łucznicza", przybliżony termin czerwiec
  • VII Regionalne Spotkania z Folklorem Ukraińskim, organizator: Związek Ukraińców
  • w Polsce, Oddział w Olsztynie, termin 11 czerwiec 2011
  • Dzień Woźnicy, organizator UKS „Galop" Smolajny, termin 12 czerwiec 2011
  • Świętojańska Noc Cudów, organizator: Stowarzyszenie „Kresowiacy", termin 25 czerwca 2011 (może jednak ulec zmianie)
  • JazzTeaVal, organizator Centrum Kultury w Dobrym Mieście, przybliżony termin czerwiec
  • Bitwa Napoleońska, organizator: Centrum Kultury w DM, termin 1-3 lipca 2011
  • Festiwal „Dobremiastock 2011", organizator: Stowarzyszenie „Druga Strona Ognia", termin 14-17 lipca 2011 (może jednak ulec zmianie)
  • Letni Jarmark Sztuki i Rękodzieła, organizator: Stowarzyszenie Ekologiczno-Artystyczne „Ręką Dzieło", termin 22-24 lipca 2011
  • XX Międzynarodowe Spotkania Rodzin Muzykujących, organizator: Centrum_ Kultury w Dobrym Mieście, termin 28-31 lipca 2011
  • XIV Święto Chleba, organizator: Centrum Kultury w Dobrym Mieście, termin 3 września 2011 (termin może jednak ulec zmianie)
  • Hubertus – Smolajny 2011, organizator UKS „Galop" Smolajny, przybliżony termin październik 2011

Gmina Dywity

  • 19.02.2011 – Bal w stylu retro dla Seniorów /GOK Dywity
  • 19.02.2011 – Turniej Siatkarski MIX Urzędu Gminy Dywity w ZS w Tuławkach
  • 26.02.2011 – XI  Mistrzostwa Gminne w Tenisie Stołowym Urzędu Gminy Dywity w ZS w Tuławkach
  • 11.03.2011 – „MAMA FEST!" – Festiwal Mam/GOK Dywity
  • 26.03.2011 – Prezentacje Dziecięcych Form Teatralnych „Fraszka"/GOK
  • 8.04.2011 – Gminne Eliminacje do Konkursu Recytatorskiego/GOK
  • 29.04.2011 – Rejonowe  Eliminacje do Konkursu Recytatorskiego /GOK
  • 16.04.2011  Gminny Turniej „Zbijaka" Urzędu Gminy Dywity w ZS w Tuławkach
  • Rozpoczęcie sezonu (wiosennego) piłkarskiego na boisku w Słupach  Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupy i Okolic
  • 13.05.2011 – Gminny Przegląd Piosenki „GLISSANDO" /GOK
  • 13.05.2011 – Gminny Konkurs Plastyczny Finał /GOK
  • 07.05.2011 – Wielki Festyn pod nazwą Dąbrówka „WIELKA RODZINA"/Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Żyć Lepiej" w Dąbrówce Wielkiej
  • 7.05.2011 – Festyn Bezpieczeństwa-UG Dywity, OSP Spręcowo
  • 14.05.2011 – Polska Biega – Stowarzyszenie Warmińska Wieś w Rożnowie
  • 21.05.2011 – IV Turniej Samorządowy, Urząd Gminy Dywity, OSP Brąswałd
  • 4.06.2011 – Gminny Dzień Dziecka/UG Dywity + GOK
  • 18.06.2011 – SOBÓTKA w Bukwałdzie
  • 23.06.2011 – NOC SOBÓTKOWA WE WSI FRĄCZKI/ Stowarzyszenie „Nasza Wieś"
  • 20.06.2011 – „Letnie Wrota" podsumowanie roku artystycznego / GOK
  • czerwiec – IX Gminny Bieg Przełajowy, III Gminny Turniej Siatkówki na Trawie Urząd Gminy Dywity, OSP Brąswałd (termin może ulec zmianie)
  • 16.07.2011 – Łosiery – powrót do tradycji (Parafia Sętal)
  • 28.07.2011 – Powiatowy Zlot Rowerowy we Frączkach/Stowarzyszenie „Nasza wieś"
  • lipiec – Turnieje w piłkę nożną (gminne, powiatowe i wojewódzkie) Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Słupy i Okolic
  • lipiec – Kajakiem po Gminie (data może ulec zmianie) Urząd Gminy Dywity
  • 16 lipca – Forum Gadum – Blin – organizator GP Gniazdo Warmińskie
  • 7 sierpnia  2011 – Festyn Stulecia  – przeżyjmy to jeszcze raz /Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala, Sołectwo Sętal, Rzymskokatolicka Parafia św. Mikołaja w Sętalu
  • 20.08.2011 – Turniej Gminnych Szóstek Piłkarskich Urząd Gminy Dywity
  • 29 sierpień 2011 – Puchar Fourcrossowy – Stowarzyszenie 4XK  Kieźliny wspólnie ze Skierniewickim Stowarzyszeniem Rowerowym oraz Klubem Rowerowym Progres z Rybnika
  • 27 sierpnia – IV Festyn Archeologiczny – organizator Stowarzyszenie Nasze_ Gady i Rada Sołecka
  • 4.09.2011 – KIERMAS WARMIŃSKI W BRĄSWAŁDZIE /UG Dywity + GOK
  • 17.09.2011 – Kulinarne Dziedzictwo w Bukwałdzie/UG Dywity, GOK, Bukwałd
  • Dożynki parafialne we Frączkach/ Parafia Frączki, Sołectwo Frączki
  • Zawody Lekkoatletyczne Urząd Gminy Dywity, GUKS ASY
  • 10 września – Dożynki. Forum Gadum – Kartofel – organizator Stowarzyszenie Nasze Gady i Rada Sołecka
  • 15 października 2011 – Rajd z Janem Pawłem II/ Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala, Rzymskokatolicka Parafia św. Mikołaja w Sętalu, Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej „Kołodrom" – rajd rowerowy
  • 15 października – Forum Gadum – Święto Dyni – organizator – GP Gniazdo Warmińskie
  • 8.11.2011 – III Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej „Kobiece Impresje" – wernisaż wystawy GOK, SSK „Pojezierze"
  • Rozgrywki Młodzieży i Dorosłych w Piłce siatkowej, Urząd Gminy Dywity
  • 3.12.2011 – Mikołajkowe Klimaty – Kiermasz Twórców i Rękodzielników/GOK
  • 4 grudnia 2011 – Mikołaj jest z Sętala /Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala, Sołectwo Sętal, Rzymskokatolicka Parafia św. Mikołaja w Sętalu
  • 10 i 17 grudnia – Forum Gadum- Adwent Warmiński – organizator GP Gniazdo Warmińskie

Gmina Gietrzwałd

  • Rajd rowerowy szlakiem św. Jakuba – 14 maja 2011, start w Biesalu, Trasa rajdu: Biesal – Jadaminy – Salminek – Guzowy Piec – Guzowy Młyn – Śródka – Tomaryny – Biesal; Rajd jest aktywną wypoczynkową imprezą rodzinną. Uczestniczą w nim dorośli; młodzież i dzieci;
  • Noc  Świętojańska w Gietrzwałdzie – 24 czerwca 2011, Miejsce: Ulica Ostródzka (zamknięta na czas zabawy) przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie, Zabawa dla dzieci z osobą prowadzącą, puszczanie wianków na rzece Giłwie, ognisko z pieczeniem kiełbasek, zabawa dla dorosłych przy zespole muzycznym;
  • Spotkania Warmińskie Gietrzwałd 2011 – przybliżony termin lipiec 2011, mecze, imprezy, festyny z udziałem m.in. dawnych mieszkańców Powiatu Olsztyńskiego i gminy Gietrzwałd
  • Dożynki – 3 września 2011, Miejsce: Wiejski Dom Kultury w Biesalu, Występy lokalnych artystów, kabarety, konkursy, sprzedaż wyrobów regionalnych; stałe konkursy: najlepsza potrawa regionalna; najładniejszy wieniec dożynkowy
  • Mistrz Fajerki 2011 o puchar sołtysa Gietrzwałdu – 10 wrzesień 2011, Gietrzwałd (boisko przy Gimnazjum w Gietrzwałdzie), Zawody w fajerkowaniu; kramy z jedzeniem i napojami; zabawa przy zespole muzycznym;

Gmina Jonkowo

  • marzec – Mistrzostwa Świata w Rzucie Młotkiem do Telewizora (Organizowane przez Stowarzyszenie PRAFFDATA (lokalizacja – pola w Bałągu)_
  • 19-20 marca – V rekonstrukcja bitwy pod Jonkowem – Napoleoniada 2011 oraz zawody strzeleckie z broni czarnoprochowej (drugiego dnia imprezy na strzelnicy WKS „10" w Mątkach)
  • 3 maja – III Zawody Strzeleckie z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja (Strzelnica sportowa WKS "10" w Mątkach"
  • maj (prawdopodobnie 7 maja) – Majówka Jonkowska – festyn gminny
  • początek lipca – Turniej Piłki Plażowej w Wołownie
  • koniec lipca – Festiwal Wioska Teatralna Teatru Węgajty (kontakt: http://free.art.pl/teajty/polish.php)
  • 6 sierpnia – IX edycja Turnieju Sołectw
  • Ostatni weekend września lub pierwszy weekend października – III Rajd Harcerski szlakiem Napoleona (przy współudziale Hufca ZHP im. Ryszarda Knosały w Olsztynie)
  • 11 listopada – IV Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości (Strzelnica sportowa WKS "10" w Mątkach)

Gmina Kolno

  • Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Jeziora Luterskiego – 8 maj 2011_
  • Ogólnopolski Rodzinny Rajd Samochodowy – 28 maj 2011,
  • Dożynki Gminne – wrzesień 2011

Gmina Olsztynek

  • 11 marca – Gminny Dzień Kobiet
  • 13 marca – XIV Olsztyneckie Konfrontacje Rockowe – PRO-ROCK'11
  • 21 marca – Dzień Wiosny
  • 17 kwietnia – Regionalny Jarmark Wielkanocny
  • 18-19 kwietnia – Przegląd Teatrów Szkolnych – ,,Arlekin" 2011
  • kwiecień – Święto Poezji Dziecięcej – konkurs rejonowy
  • 30 kwietnia – 3 maja – Majówka w skansenie: Poznaj wiejskie zwierzęta (30.04), Tajemnice ciesiołki – pokaz historycznych technik budowlanych (02.05), Święto Przyrody w skansenie (03.05)
  • 1-3 maja – Olsztynecka Majówka
  • 7-8 maja – VIII Regionalne Ekologiczne Targi Chłopskie
  • 15 maja – „Od woja Chrobrego do dziś" – prezentacja grup rekonstruktorów historycznych
  • 27 maja – Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie „Warmiacy i Mazurzy"
  • 1 czerwca – Dzień Dziecka w skansenie
  • 3 czerwca – Skansen dzieciom: Życie na wsi – pokazy dawnych zajęć wiejskich i ginących zawodów
  • Turniej Tańca Towarzyskiego
  • Otwarcie sezonu turystyki aktywnej  – Integracyjny Rajd Rowerowy  „Gościńcem Niborskim"
  • 12 czerwca – Festyn Zielonoświątkowy
  • 19 czerwca – Niedziela w skansenie – Kura, kogut i kurczątko oraz inne zwierzęce rodziny
  • 19 czerwca: Olsztynecki Festiwal Muzyki Młodych „Żółtodziób" i „Złota nutka"
  • 27 czerwca – Święto Patrona Miasta
  • 9-10 lipca – Dni Olsztynka
  • 24 lipca – Festiwal Piosenki Turystycznej Żeglarskiej w Swaderkach
  • 24 lipca – Skansen miodem i lipą pachnący
  • 30 lipca – Festiwal w Witramowie
  • 31 lipca – Niedziela w skansenie: Konik Polski – spadkobierca Tarpana
  • 7 sierpnia – Festiwal folkowy „Etnogranie"
  • 14 sierpnia – Regionalne Święto Ziół
  • 20/21 sierpnia – Festiwal Bałtyjski – w kręgu kultury Prusów
  • Pożegnanie wakacji „A nam jest szkoda lata"
  • 3 /4 września – IX Targi Chłopskie_
  • 11 września: Gminne Dożynki
  • „40 lat minęło" jubileusz Domu Kultury w Olsztynku
  • Europejskie Dni Dziedzictwa
  • 24 września: „Śmiech pod strzechą w skansenie" – III Festiwal Kabaretów Wiejskich o Laur Don Kichota
  • 1 października – Niedziela w skansenie – Smaki ziemniaka
  • 8 października – Jarmark zwierzęcy w Skansenie
  • 11 listopada – Dzień Niepodległości
  • 6 grudnia – Impreza estradowa dla dzieci „Mikołajkowe Niespodzianki"
  • Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego
  • 18 grudnia – Regionalny Jarmark Wigilijny
  • 31 grudnia – Powitanie Nowego Roku

Gmina Purda

1 maja – Jubileuszowy festyn w Starym Olsztynie z okazji 190-lecia lokacji wsi
24 czerwca – Noc Świętojańska i msza na wodzie w Klebarku Wielkim
2 lipca – IV Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach
30 lipca- Lato z Gimem w Nowej Kaletce
Kwiecień – maj 2011 – VI  Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w Halowej Piłce Siatkowej Mężczyzn, miejsce: sala OSiR w Jezioranach.
Lipiec 2011 – VI Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w Siatkówce Plażowej Parami Kobiet i Mężczyzn, miejsce: boiska na terenie gminy Purda.
Lipiec  2011 – VII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Olsztyńskiego, miejsce: boiska piłkarskie w gminie Purda.
Listopad 2011 – IV  Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w Halowej Piłce Siatkowej Kobiet, miejsce: sala Gimnazjum w Barczewie

Gmina Stawiguda

  • 25 luty – Ogłoszenie regulaminu IV edycji tomiku wierszy „Ulepione z wiatru i snu", będącego plonem konkursu dla poetów amatorów „ Spróbuję raz być poetą", koncert poezji śpiewanej, GOK Stawiguda
  • 8 marca – Uroczyste obchody Dnia Kobiet – spotkanie pań połączone z prezentacją – jak być piękniejszą, wspólne biesiadowanie, zabawa taneczna, GOK Stawiguda
  • Marzec – VIII Przegląd Obcojęzycznych Przedstawień Teatralnych dla szkół gimnazjalnych, GOK
  • 11 kwietnia – VII Spotkania Wokalne „KAMERTON 2011", GOK Stawiguda
  • 9 maja – IX Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „KURLANTKA 2011", Stawiguda
  • 23 maja – X Stawigudzkie Prezentacje Teatralne
  • 11 czerwca – VI Przegląd Teatrów Wiejskich „POD BRZOZĄ", Bartąg
  • 17 czerwca – Podsumowanie roku kulturalnego 2010/2011- koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca w wykonaniu uczestników grup, kół zainteresowań działających przy placówkach kulturalnych gminy, Stawiguda
  • 19 czerwca (niedziela) – IV Rodzinny Piknik Lotniczy, miejsce lądowisko Powiatowe w Gryźlinach, pokazy lotnicze, akrobacje lotnicze, pokazy_ zabytkowych samolotów, balony, spadochroniarze, szybowce, pokaz modelarzy, część artystyczna z koncertem uznanych polskich zespołów
  • 2-3 lipca – Regaty O Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego, Tomaszkowo
  • 16 lipca – XVII Gminny Festyn „Stawigudiada 2011"
  • 17 lipca – Uroczyste obchody 10-lecia powstania kapeli „Kosejder", Stawiguda
  • 23-24 lipca – XVI Międzynarodowe Prezentacje Folklorystyczne „Lato w Mojdach 2011", Majdy
  • Listopad – VIII Jesienne Spotkania z Poezją- prezentacje poetyckie dla dzieci i młodzieży, Stawiguda
  • Grudzień – Wydanie „KALENDARZA GOK 2012" będącego plonem XVIII Otwartego Konkursu Plastycznego.
  • Grudzień – V Gminna Wystawa Amatorskiej Twórczości Artystyczne, Stawiguda

Pozostałe imprezy i wydarzenia z gminy Jeziorany i Świątki opublikujemy tak szybko, jak tylko otrzymamy informacje z tych gmin.

image_pdfimage_print
17 / 02 / 2011

Zobacz również:

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji