Poznaj Sztukę w Obejściu. Kolejna odsłona EtnoWarmii

03.09.2020

Kama & Hirek o sobie mówią, że są ludźmi z otwartymi głowami. Miejsce, które tworzą łączy Ogród Permakulturowy, Galerię StodołART oraz Warmińskie Centrum Renowacji. Mowa o EtnoWarmii.

Mieszczą się w malowniczym miejscu – w Skolitach, wsi położonej w gminie Świątki. Dziś zapraszają na festiwal „Sztuka w Obejściu”, który odbędzie się w dniach 25-27 września. Jego ideą jest trzydniowa wędrówka po sąsiadujących ze sobą podolsztyńskich wsiach, gdzie mieszkają i tworzą ludzie, którzy wspólnymi siłami przygotowują to wydarzenie. Jakie czekać będą tu na nas atrakcje? Podwórkowo-domowe galerie, wystawy, warsztaty, koncert i spektakle, a to tylko ich namiastka. Z pewnością będzie kreatywnie i kulturalnie, a także eko. Nie zabraknie herbatki „z pola” czy słodkości bazujących na kuchni roślinnej. Poznajcie ich bliżej.

A dziś przypominamy wydarzenie, które odbyło się w Skolitach w tym roku. Zobaczcie, jak gotowali zupę z chwastów, pletli wianki na głowę i cieszyli się spokojem w magicznym miejscu na Warmii.