Pożegnanie absolwentów PSM w Dywitach

27.06.2014
Mury Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach opuścili wczoraj pierwsi absolwenci. Nie zabrakło uśmiechów, życzeń i wzruszeń. W uroczystości uczestniczył Starosta Olsztyński Mirosław Pampuch, który nie krył satysfakcji. - Jesteśmy dumni, że w powiecie olsztyńskim jest tyle zdolnych młodych osób. Nauka w szkole muzycznej to nie tylko przyjemność obcowania ze sztuką, ale też ciężka praca i wiele wyrzeczeń. To trzeba podkreślić i za to też winniśmy tym młodym ludziom szacunek i docenienie. Fakt, że kilkoro z tegorocznych absolwentów zdecydowało się kontynuować edukację i zdało egzaminy do PSM II stopnia, dowodzi wysokiego poziomu nauczania w dywickiej szkole. Gratuluję więc też pedagogom. A młodym muzykom życzę wytrwałości i satysfakcji z realizacji swoich pasji. Mam nadzieję, że usłyszymy ich za kilka lat w dużych salach koncertowych. Powodzenia! - życzył starosta. W uroczystości wzięli również udział Wójt Gminy Dywity Jacek Szydło oraz Bożena Wojarska, radna i członek Zarządu Powiatu, a do niedawna również dyrektor Zespołu Szkół w Dywitach, gdzie mieści się obecnie Powiatowa Szkoła Muzyczna.