Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasz Las”

21.03.2011

Nadleśnictwo Olsztyn i Pałac Młodzieży we współpracy ze Starostwem_ Powiatowym w Olsztynie organizują Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasz Las". W konkursie mogą wziąć uczestnicy w wieku od 5 do 19 lat. Termin nadsyłania prac to 31 maja 2011. Na uczestników czekają nagrody i dyplomy!

W związku z tym, że ONZ ustanowiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów Nadleśnictwo Olsztyn wraz z Pałacem Młodzieży w Olsztynie oraz Starostwem Powiatowym w Olsztynie postanowiło zorganizować Powiatowy Konkurs Plastyczny „Nasz Las". Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na piękno lasów. Poprzez przesłanie towarzyszące Międzynarodowemu Roku Lasów „Lasy dla Ludzi" organizatorzy pragną również podkreślić kluczową rolę ludzi w zakresie zrównoważonego zarządzenia i rozwoju lasów na świecie. Poza tym konkursy plastyczne pozwalają również rozwijać wrażliwość estetyczną młodego pokolenia, a okoliczne lasy niewątpliwie będą inspiracją dla barwnych kompozycji plastycznych.
Konkurs jest przeznaczony dla uczestników w wieku od 5 do 19 lat (wychowanków przedszkoli, uczniów wszystkich typów szkół, uczestników placówek wychowania pozaszkolnych, świetlic i klubów oraz uczestników pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęć plastycznych).

WARUNKI UCZESTNICTWA
wykonanie przez uczestnika jednej lub kilku prac w dowolnie wybranej technice: malarstwo / tempera, plakatówka, akwarela, klejówka, kredka, tusze kolorowe, malarstwo na szkle, tkaninie /
rysunek i grafika / linoryt, drzeworyt, monotypia, techniki mieszane /
tkanina artystyczna / tkactwo, batik / plakaty

Format prac minimum A 3 - górna granica prac malarskich 70 x 100 Ilość prac nadsyłanych jest nieograniczona. Prace nadesłane na konkurs muszą być na odwrocie opisane: imię i nazwisko autora, wiek, dokładny adres i telefon szkoły lub placówki, imię i nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana.

TERMIN NADSYŁANIA PRAC:
Prace wykonane zgodnie z wymogami regulaminu należy przekazać lub przesłać do  31 maja 2011 roku pod adres:

PAŁAC MŁODZIEŻY
Ul. Emilii Plater 3
fax   089 535 03 26

przesyłka powinna być odpowiednio zabezpieczona - z dopiskiem na kopercie: konkurs plastyczny „Nasz Las"
UWAGA! Prace niezgodne z regulaminem, nadesłane po terminie, zniszczone w wyniku niewłaściwego opakowania nie będą brane pod uwagę.

OCENA PRAC:
Komisja dokona oceny prac do 03 czerwca 2011r. przyznając nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach wiekowych: 5-6 lat, 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat oraz 17-19 lat. Organizatorzy konkursu przewidują udział autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac w uroczystym otwarciu wystawy, jak również wręczenie nagród i dyplomów. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni odrębnym pismem. Prace nadesłane na konkurs nie będą odsyłane.

Dodatkowych informacji udziela Marlena Sikorska, tel. 089 532 78 84 marlena.sikorska@olsztyn.lasy.gov.pl