Muzyczna MOTOWARMIA

24 sierpnia zapraszamy wszystkich miłośników motocykli i muzyki Pink Floyd do Dobrego Miasta. Tu na placu przy Stodole Kultury (ul. Górna 22) odbędzie się "Muzyczna MOTOWARMIA".
W programie parada motocykli i klasycznych samochodów, strefa zabaw dla najmłodszych, koncert lokalnych zespołów: Świąteczna Kapela, Ludzie z Pasją, a także rockowego Bridge Band z Olsztyna. Gwiazdą wieczoru będzie Tales of Pink Floyd, czyli cover band wykonujący utwory Davida Gilmoura i Rogera Watersa w autorskich aranżacjach.

Program imprezy:

STREFA MOTO
parada "ósemką dobromiejską"
wystawa motocykli i klasycznych samochodów
konkurencje dla twardzieli
symulator jazdy na kole
symulator dachowania

STREFA DZIECI
animacje
fotobudka

KONCERT
Świąteczna Kapela
Ludzie z Pasją
Bridge Band
Tales of PINK FLOYD

W trakcie imprezy w Stodole Kultury będzie można obejrzeć wystawę prac plastycznych Natalii Sary Likas.

Muzyczna MOTOWARMIA plakat

 

Zobacz Regulamin parady i mapę trasy przejazdu.
Mapa parady

O zespołach:

Tales of PINK FLOYD o sobie: "Wizja kilku olsztyńskich muzyków na zadany temat pt. PINK FLOYD: muzyczny skrót na temat muzyki zespołu, który istnieje już pół wieku, nagrał 15 studyjnych albumów (nie licząc tzw. albumów live, które także należy zaliczać do znaczących w dorobku grupy), który na świecie sprzedał płyty w milionowych nakładach. Z należnym szacunkiem pochylając się nad Jego twórczością, aby nie pominąć niczego ważnego, jednocześnie mając świadomość, że wszystkiego i tak nie da się przytoczyć, że wytrawny słuchacz (badacz) ma swoje „najważniejsze miejsca” Wyzwanie, gdyż to zespół skupiający wybitne indywidualności zarówno w sferze muzycznej jak i tekstowej, nagrywający różnorodne stylistycznie albumy – od nurtu psychodelicznego do tzw. rocka progresywnego. Zespół, który prócz muzyki rozpoznawalny jest także poprzez jakość dźwiękowo-wizualną swoich koncertów jak i chociażby dbałość o grafikę swoich płyt. Delektujemy się przecież koncertami RW, na których przypomina nam The Wall oraz DG, który lwią część swoich koncertów dedykuje twórczości PF.


Nie, to nie jest mierzenie się z niezmierzonym, to podziękowanie, swoisty hołd i ukłon w kierunku czterech facetów z Londynu, którzy poprzez własną muzyczną determinację zasłużyli na miejsce w historii kultury muzyki rozrywkowej. To NAJWAŻNIEJSZY wyznacznik przy formowaniu Tales of... przyjdźcie i posłuchajcie opowieści o PINK FLOYD."

[caption id="attachment_49835" align="alignnone" width="300"]Tales of Pink Floyd Tales of Pink Floyd[/caption]

 

Świąteczna Kapela:
Zespół powstał w 2001 r. w Dobrym Mieście. Gościł na koncertach i spotkaniach z Polonią we Francji, Niemczech i Belgii oraz na Ukrainie. Zespół bierze udział w cyklicznych imprezach: corocznie w pierwszą sobotę sierpnia występuje na Festiwalu Ballad Bułata Okudżawy w Kamionce pod Nidzicą, a koncerty wydawane są na płytach DVD, na imprezie „mikołajkowej” w hali URANIA w Olsztynie, na przedświątecznych koncertach kolęd na Starym Mieście w Olsztynie oraz na koncertach z okazji Dni Papieskich . Wszędzie koncerty i osobowości członków zespołu budziły sympatię i wielkie uznanie publiczności. Muzyka na koncertach grana jest na „żywo”. Zespół śpiewa wielogłosowo, do wielu koncertów przygotowana jest też choreografia. Grupa realizowała wiele projektów muzycznych (piosenki ABBY, światowy i polski rock, poezja śpiewana, wojewódzkie koncerty papieskie, piosenki warmińskie oraz piosenki związane z Dobrym Miastem i regionem). Członkowie zespołu zdobywają czołowe miejsca w konkursach piosenki, a zespół ma własne studio nagrań, w którym odbywają się próby.
Od początku swojej działalności członkowie „Świątecznej Kapeli” mieli okazję występować z gwiazdami polskiej piosenki („Czerwony Tulipan”, Tomek Kamiński, Magda Anioł, „Kapela Przyjaciela”, „TGD”, Krystyna Prońko, Sława Przybylska, Paweł Burczyk). W 2018 roku Kapela wydała kolejną płytę „A w niedzielę…” z tradycyjnymi piosenkami warmińskimi w nowoczesnych aranżacjach.

[caption id="attachment_50479" align="alignnone" width="300"]Świąteczna Kapela Świąteczna Kapela[/caption]

 

Ludzie z Pasją
Pod tą nazwą kryje się nieformalna grupa składająca się z młodych ludzi, którzy zarażają otoczenie swoją pasją. Są to dorosłe osoby, które odnalazły się w różnych formach artystycznych zaczynając od street art-u poprzez pisanie tekstów, "robienie" muzyki i kręcenie teledysków, po produkcję nadruków na odzieży. Ludzie z Pasją to osoby dorosłe, zawodowo zajmujące się czymś zupełnie innym, natomiast pasja daje im odskocznię od codzienności i pozwala spełnić się artystycznie. Prowadzą fanpage na facebooku, wokół którego skupiają wiele osób śledzących ich poczynania. Sami mówią o sobie, że są "patriotami lokalnymi" i "fabryką dobra" promującą dobromiejski styl.
W skład grupy wchodzą: Tomasz Mielczarek, Krystian Ciszewski, Adam Walczyński, Kuba Berndt, Łukasz Budziak, Łukasz Walczyński, Franciszek Walczyński.

[caption id="attachment_50480" align="alignnone" width="239"]Ludzie z Pasją Ludzie z Pasją[/caption]

 

Bridge Band
Zespół grający największe przeboje polskiej muzyki rockowej lat 80., 90. i współczesne.
Zobacz klip promocyjny zespołu.

 

Natalia Sara Likas
Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Ericha Mendelsohna w Olsztynie oraz Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Pochodzi z Olsztyna, natomiast obecnie pracuje i mieszka w Toruniu. Wykonuje prace dla Den of Imagination, profesjonalnie malując kolekcjonerskie figurki związane z fantastyką. Prace Natalii inspirowane są przede wszystkim Japonią, mangą oraz fantastyką. Na wystawie w Stodole Kultury można zobaczyć zbiór indywidualnych prac, które nie posiadają wspólnego tytułu. Techniki, jakich użyła artystka to malarstwo, grafika komputerowa oraz rysunek.

wystawa likas

 

Organizator: Powiat Olsztyński

Współorganizatorzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dobre Miasto, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie, Klub Motocyklowy SPARTANIE z Dobrego Miasta.