Powiatowe Kino pod Gwiazdami - nowa impreza dla rodzin

02.08.2016
Co ma Kopernik do Hollywood? Na przykład gwiazdy - mimo że jedne na niebie, a drugie na szklanym ekranie. Podczas "Powiatowego Kina pod Gwiazdami" nie zabraknie żadnych z nich. Powiat Olsztyński zaprasza na nową 4-dniową imprezę familijną. Wstęp wolny!

Od 9 do 12 sierpnia zapraszamy kolejno do Gietrzwałdu, Dobrego Miasta, Majd i Olsztynka. Powiatowe Kino rozpocznie się tam po godz. 19:00 obserwacją letniego nieba, w czym pomogą profesjonalne teleskopy. Można będzie też obejrzeć meteoryty oraz specjalne projekcje w mobilnym planetarium. Astronom podzieli się wiedzą o najsłynniejszym mieszkańcu Warmii - Mikołaju Koperniku, po czym sprawdzi, ile z tych opowieści zostało w głowach słuchaczy. Najbardziej "pamiętliwi" mogą liczyć na upominki ufundowane przez Powiat Olsztyński.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie pokaz wakacyjnego filmu na dużym, nadmuchiwanym ekranie. W repertuarze prawdziwe hity hollywoodzkich wytwórni z udziałem takich gwiazd jak m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Rowan Atkinson, czy Ben Stiller. Codziennie emitowany będzie inny film Na pierwszych 100 widzów będą czekały leżaki. Warto zabrać ze sobą koc, żeby się ogrzać podczas wieczornej projekcji.

Szczegółowy program:
- 9 sierpnia Gietrzwałd - od godz. 19:00 projekcje astronomiczne w sali gimnastycznej Gimnazjum przy ul. Szkolnej, ok. godz. 20:30 seans filmowy w amfiteatrze przy ul. Kościelnej
- 10 sierpnia Dobre Miasto - od godz. 19:00 projekcje na Przedmurzu przy ul. Sowińskiego, seans filmowy ok. godz. 20:30
- 11 sierpnia Majdy - od godz. 19:00 projekcje na plaży, seans filmowy ok. godz. 20:30
- 12 sierpnia Olsztynek - od godz. 19:00 projekcje w Parku Kultury i Rozrywki przy ul. Behringa, seans filmowy ok. godz. 20:30.

Partnerami Powiatu Olsztyńskiego są:
Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, gmina Gietrzwałd, gmina Dobre Miasto, gmina Stawiguda, gmina Olsztynek, Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie, Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście.

ZAPRASZAMY!

93_plakat kino