Powiatowa Szkoła Muzyczna już z dyrektorem

08.09.2010

Zarząd Powiatu podjął decyzję w sprawie zatrudnienia dyrektora Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Dyrektorem placówki został Janusz Ciepliński, który jako jedyny złożył swoją ofertę w konkursie. - Pan Ciepliński to profesjonalista, który ma ciekawą wizję rozwoju szkoły - mówi Arkadiusz Paturej, wicestarosta olsztyński.

Na zdjęciu Janusz Ciepliński, dyrektor PSM w Dywitach

Zbudowanie wizerunku szkoły otwartej i przyjaznej uczniowi, zaangażowanie rodziców czy nawiązanie współpracy z instytucjami artystycznymi w regionie - to tylko niektóre cele, jakie stawia przed sobą Janusz Ciepliński, który został właśnie dyrektorem Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Decyzję o zatrudnieniu dyrektora w nowoutworzonej placówce podjął Zarząd Powiatu na posiedzeniu, które odbyło się we wtorek 7 września. Wcześniej kandydaturę Janusza Cieplińskiego rekomendowała komisja konkursowa (oferta Janusza Cieplińskiego była jedyną, jaka wpłynęła na konkurs).
- Pan Ciepliński to profesjonalista, który ma ciekawą wizję rozwoju szkoły rozpisaną na kilka najbliższych lat - ocenia Arkadiusz Paturej, wicestarosta olsztyński. - W czasie rozmowy kwalifikacyjnej zaprezentował się z bardzo dobrej strony.
Warto wspomnieć, że Janusz Ciepliński był inicjatorem utworzenia szkoły muzycznej w gminie wiejskiej, jaką są Dywity. Nowy dyrektor zapewnia, że uczyni wszystko, żeby szkoła była jedną z wizytówek powiatu. W długoterminowej perspektywie PSM w Dywitach będzie inicjować i ogniskować artystyczną aktywność mieszkańców. Uczniowie i nauczyciele szkoły będą widoczni podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń kulturalnych organizowanych przez powiat. Ważnym narzędziem do osiągnięcia tego celu będzie nacisk położony na tworzenie i rozwój zespołów kameralnych, chóru dziecięcego, a w przypadku utworzenia klas instrumentów dętych blaszanych i perkusyjnych, młodzieżowej orkiestry dętej. Dyrektor zapewnia także, że szkoła będzie otwarta na nowoczesne metody dydaktyczne, jak np. nauczanie metodą Suzuki (czworo zatrudnionych nauczycieli ma już uprawnienia do nauczania tą metodą, a dwóch kolejnych niedługo rozpocznie szkolenia, dające niezbędne kwalifikacje).