Powiatowa Spartakiada Drużyn Obrony Cywilnej

22.05.2012

Ratownicy z Dobrego Miasta zwyciężyli w kolejnej edycji Powiatowej Spartakiady Drużyn Sanitarnych Obrony Cywilnej. Zawody odbyły się w sobotę 19 maja na terenie ośrodka „Leśne Wzgórze" nad jeziorem Limajno. Zwycięska ekipa otrzymała puchar Starosty Olsztyńskiego.

_

W rywalizacji udział wzięło osiem drużyn zgłoszonych przez Szefów Obrony Cywilnej spośród 12 gmin powiatu olsztyńskiego. Dodatkowo poza konkursem zaprezentowała się także młodzieżowa drużyna z Jonkowa. Rywalizacja była bardzo zacięta, a różnica punktowa wśród pięciu pierwszych ekip była minimalna.
- Cieszy fakt, że z roku na rok poziom udzielania pierwszej pomocy podnosi się zdecydowanie, co pozytywnie wpływa na całą rywalizację - mówi Tadeusz Koźlikowski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego olsztyńskiego starostwa.
Ratownicy zmierzyli się w kilku konkurencjach m.in. udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej małemu dziecku, a także prawidłowym wyciąganiu rannych z samochodu. Po wyrównanej i zaciętej walce po raz kolejny pierwsze miejsce zajęli ratownicy z Dobrego Miasta, którzy otrzymali puchar Starosty Olsztyńskiego. Drugie miejsce i puchar Burmistrza Dobrego Miasta zdobyła drużyna z Jonkowa.
- To było największe pozytywne zaskoczenie, że Jonkowo tak mocno podciągnęło się i doszkoliło z udzielania pierwszej pomocy - chwali Tadeusz Koźlikowski.
Trzecie miejsce i Puchar Dyrektora Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olsztynie zdobyła drużyna z Biskupca. Drużyna z Dobrego Miasta będzie reprezentowała powiat na zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się we wrześniu. Prowadzone są też rozmowy, aby w spartakiadzie wojewódzkiej udział wzięła także druga ekipa z powiatu.

_