Powiat złożył wnioski na „schetynówki” na 2011 rok


Cztery odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 8,3 km za ponad 7,1 mln zł_ chce przebudować Powiat Olsztyński w 2011 roku w ramach popularnych „schetynówek". Powiatowa Służba Drogowa złożyła odpowiednie wnioski w Urzędzie Wojewódzkim.

Rok 2011 ma być ostatnim, w którym realizowany będzie Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych. Samorządowcy wszystkich szczebli żałują, że program realizacji popularnych „schetynówek" przejdzie w przyszłym roku do historii.
- Szkoda, bo to był pierwszy program, w którym państwo wspierało w znaczny sposób samorządy w inwestycjach drogowych – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński.
W 2010 roku powiatowi udało się przebudować łącznie 6,5 km dróg za kwotę około 4,8 mln zł. Plany na 2011 rok są jeszcze ambitniejsze. Powiatowa Służba Drogowa złożyła do Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie cztery wnioski na realizację czterech inwestycji drogowych w gminach: Jonkowo, Purda, Biskupiec i Dobre Miasto.
- Chcemy przebudować odcinki dróg powiatowych o łącznej długości 8,3 km za kwotę 7,1 mln zł – informuje Krystyna Plocek, dyrektor PSD w Olsztynie.
Poszerzona i wyrównana ma zostać droga nr 1368N z Mątek do Jonkowa o długości 1,7 km (szacowany koszt to 1,1 mln zł), droga nr 1468N z Purdy do Marcinkowa (800 metrów za 600 tys. zł), droga nr 1454N w Stanclewie o długości 1,8 km (koszt to 1,4 mln zł) oraz droga nr 1449N od drogi krajowej nr 51 przed Dobrym Miastem do Podleśnej o długości 4 km (koszt to 3,4 mln zł). W dwóch ostatnich przypadkach w inwestycjach partycypować mają także gmina Biskupiec i Dobre Miasto.
- Ponadto będziemy uczestniczyć finansowo także w czterech kolejnych inwestycjach ze „schetynówek" w gminach Stawiguda, Olsztynek, Dywity i Biskupiec – dodaje Mirosław Pampuch.