Powiat zabezpieczy środki na przebudowę dróg

12.09.2016
Powiat Olsztyński przeznaczy w 2017 r. kwotę 578,7 tys. zł na przebudowę dróg w gminach Biskupiec i Dywity, w ramach współpracy pomiędzy samorządami. Tak zdecydowali radni podczas XVII Sesji Rady Powiatu w Olsztynie, która w trybie pilnym została zwołana 12 września br. Termin posiedzenia był podyktowany datą składania wniosków o dofinansowanie zadań w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019". W sesji wzięli udział, w charakterze gości, wójt gminy Dywity Jacek Szydło i dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie Artur Bal.

Zgodnie z podjętą uchwałą, Powiat przeznaczy 358 701 zł na przebudowę ulic: Lazurowej, Liszewskiego i Śmiałej w Biskupcu oraz 220 000 zł na modernizację drogi gminnej 161003N Spręcowo - Brąswałd. Zabezpieczone kwoty stanowią połowę wymaganego wkładu własnego zadania.

To już kolejne działanie w ramach porozumienia między samorządami, które pozwala na uzyskanie wyższej punktacji przy rozpatrywaniu wniosków złożonych w ramach programu. W zamian gminy zobowiązują się do przekazania takiej samej kwoty na rzecz Powiatu.