Powiat współorganizatorem 15. Wenty Dobroczynnej

25.01.2013
Koncert znakomitej Edyty Geppert, aukcja obrazów, czy loteria fantowa – to główne atrakcje 15. Wenty Dobroczynnej, która odbędzie się 11 lutego w olsztyńskiej filharmonii. Dochód z imprezy zasili Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach w gminie Kolno. Powiat Olsztyński jest współorganizatorem wydarzenia.

_

To z pewnością będzie bardzo dobry wieczór. W poniedziałek 11 lutego 2013 roku, w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. F. Nowowiejskiego, odbędzie się XV Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, z której dochód zostanie przekazany na Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, w gminie Kolno, będący szkołą i domem dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ośrodków wiejskich oraz małych miasteczek naszego regionu.
- Powiat Olsztyński postanowił włączyć się organizacyjnie w XV Wentę Dobroczynną – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – To szlachetna idea, którą warto propagować. Cieszę się, że tegorocznym beneficjentem wydarzenia będzie placówka z terenu powiatu olsztyńskiego.
W programie imprezy: aukcja prac plastycznych znanych artystów plastyków (m.in. Ewy Plichty Lubienieckiej, Witolda Podgórskiego, czy Wiesława Bieńkuńskiego), którą poprowadzi aktor Paweł Burczyk. Licytowane będą również dary VIP-ów. Na szczególną uwagę zasługuje model pojazdu, który przedstawiciele koncernu Fiata wręczyli podczas audiencji, w lipcu 1980 roku, papieżowi bł. Janowi Pawłowi II. Jest to dar przekazany przez wieloletniego sekretarza Ojca Świętego - kardynała Stanisława Dziwisza.
Gwiazdą imprezy będzie znakomita piosenkarka Edyta Geppert, której koncert zakończy tegoroczną wentę. Edyta Geppert jest jedyną piosenkarką polską, która do tej pory otrzymała trzykrotnie Grand Prix na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Tamte przeboje do dziś nie zostały zapomniane: „Jaka róża, taki cierń”, „Och, życie kocham cię nad życie”, „Idź swoją drogą...” W bogatym i urozmaiconym repertuarze są piosenki poetyckie, nastrojowe, ale i dramatyczne, a także kabaretowe czy rockowe. Pobrzmiewa też czasem nuta węgiersko-cygańska. Wśród autorów tekstów są: Jerzy Ficowski, Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Jonasz Kofta. Szykuje się wieczór pełen atrakcji.
Z dotychczasowych imprez tego cyklu Akcja Katolicka zebrała już ok. 350 tysięcy złotych, z których fundowane były stypendia, udzielana pomoc rzeczowa i finansowa niezamożnej młodzieży wiejskiej, placówkom pomocy społecznej i ośrodkom szkolno-wychowawczym dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży na Warmii i Mazurach. W ostatnich latach beneficjenci wenty otrzymują wsparcie w wysokości ok. 35 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom możliwe były takie inwestycje jak rozbudowa istniejących placówek, zakupy samochodów dla potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażenie placówek w sprzęt rehabilitacyjny. Będzie okazja, aby wesprzeć szlachetną inicjatywę kupując bilety do filharmonii na ten wieczór, uczestnicząc w aukcji, bądź w loterii fantowej. To będzie bardzo dobry wieczór.

Patronat honorowy nad 15. Wenta Dobroczynną objęli Metropolita Warmiński, Prezes Akcji Katolickiej w Polsce oraz Starosta Olsztyński i Wójt Gminy Kolno. Patronat medialny sprawują: Gazeta Olsztyńska, Gość Niedzielny, Oddział TVP w Olsztynie, Radio Olsztyn i Radio Plus.

Bilety do nabycia w filharmonii w cenach: 30, 40 i 55 PLN