Podwójne złoto dla zawodników KS Egida

8 grudnia 2018 roku trójka reprezentantów Klubu Sportowego Egida udała się na turniej Kickboxerski pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu "Legia Kids".

Zawody rozegrały się w Warszawie i wzięło w nich udział blisko 120 zawodników z kilkunastu klubów z całej Polski. Podopieczni KS Egida zdobyli 2 złote medale.

– W kategorii dziewczynki - 32 kg w konkurencji walk Pointfighting zwyciężyła Barbara Budek (Egida Biskupiec).

– W kategorii chłopcy - 28 kg w konkurencji walk Pointfighting zwyciężył Wiktor Augustowski (Egida Biskupiec).

Niestety bez medalu wrócił Wojciech Nowakowski (Egida Biskupiec), który w ćwierćfinale przegrał swoją walkę na ringu w formule light contact kadeci młodsi - 37 kg, później w konkurencji walk Pointfighting i również w ćwierćfinale w pojedynku z zawodnikiem z Piaseczna.

Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie, zawodnicy KS Egida walczyli ambitnie w każdej walce i na pewno doświadczenie zdobyte podczas tej imprezy przyniesie korzyści na następne miesiące.

Był to ostatni start klubu Egida w 2018 roku. Zbliżają się Święta, a już po Nowym Roku adeptów czekają nowe wyzwania.