Podsumowanie roku w zakresie spraw obronnych

16 grudnia 2016 roku Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście było miejscem spotkania podsumowującego szkolenia i narady szkoleniowo – zadaniowe z zakresu obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego pracowników gmin Powiatu Olsztyńskiego.

W posiedzeniu udział wzięli: szef obrony cywilnej powiatu i Dobrego Miasta, pracownicy WZK Starostwa Powiatowego, pracownicy ds. obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowgo gmin i szpitali Powiatu Olsztyńskiego.

Podczas spotkania przedstawiono zagrożenia, rozliczono z zadań obronnych pracowników gmin powiatu oraz uhonorowano, szczególne za zaangażowanie w realizacji zadań obronnych, obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego. Wyróżnieni zostali: Karolina Krajewska – pracownik Urzędu Gminy w Dywitach, Zbigniew Cieślak – pracownik Urzędu Miasta w Biskupcu, Henryk Wankiewicz – pracownik Urzędu Gminy W Gietrzwałdzie oraz Waldemar Jaruszewski – pracownik Szpitala Powiatowego im. J. Mikulicza w Biskupcu.

Po zakończeniu narad uczestnicy spotkania zwiedzili Skansen Miejski – Muzeum w Dobrym Mieście.