Po raz 32. powalczą „O laur złotej rybki”

04.06.2012

Biskupiecki Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników teatru na wielki finał_ 32. Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur złotej rybki". Impreza, w której udział weźmie 10 najlepszych zespołów z eliminacji lokalnych odbędzie się w  środę 6 czerwca o godz. 9 w siedzibie BDK.

Dzieci z regionu rozpoczynające swoją przygodę z aktorstwem i teatrem też mają swoje święto. Młodzi aktorzy z całego województwa już w środę 6 czerwca powalczą o główną nagrodę organizowanego już po raz 32. Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych.
- W wielkim finale na scenie w sali widowiskowej BDK powalczy 10 najlepszych teatrów wyłonionych w lokalnych eliminacjach, które odbywały się od lutego do maja w Sczytnie, Barczewie, Ornecie, Sępopolu, Lubawie, Węgorzewie i Morągu - mówi Ryszard Sobolewski z BDK w Biskupcu.
Przesłuchania konkursowe będzie oceniać jury w składzie: Leszek Grad, były dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Krystyna Jędras, aktorka i reżyserka Teatru Jaracza w Olsztynie oraz satyryk, felietonista i kabareciarz Władysław Katarzyński, związany na co dzień zawodowo z „Gazetą Olsztyńską". Jak zdradzili organizatorzy każdy z 10 zespołów otrzyma nagrodę rzeczową za występ w wielkim finale. Najcenniejsza nagroda ufundowana przez burmistrza Biskupca to kamera cyfrowa.

W finale wezmą udział następujące zespoły:
Teatr Debiut z SP 2 Biskupiec,
Teatrzyk „W kieszeni" z Węgorzewa