Piąty konkurs „O Garniec Kłobuka” w Bukwałdzie

14.09.2011

Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza wszystkich miłośników lokalnych potraw, nalewek, wypieków i przetworów na piątą edycję konkursu na najlepszy produkt żywnościowy gminy Dywity. Smakowita impreza odbędzie się w sobotę 17 września o godz. 13 w Bukwałdzie. Starostwo wsparło finansowo konkurs.

Impreza kulinarna „O Garniec Kłobuka" to z pewnością świetna zabawa połączona z ochroną i promocją kulinarnego dziedzictwa Warmii! W sobotę 17 września o godzinie 13,  w Bukwałdzie spotykają się lokalni mistrzowie kuchni, aby po raz V zaprezentować swoje rodzinne - „z babki-prababki", jak również autorskie, pomysły na multikulturową kuchnię warmińską. Oprócz konkursów indywidualnych na potrawy, nalewki, wypieki i przetwory odbędzie się również konkurs na najefektowniejsze stoisko sołeckie. Do tej pory akces w konkursie zgłosiły sołectwa: Dywity, Tuławki, Spręcowo, Bukwałd, Różnowo, Nowe Włóki, Brąswałd i Frączki. W trakcie konkursu można będzie  zarówno smakować jak i kupować wystawione specjały. Tradycyjno-ludowej oprawy wydarzenia dopełnią: koncert Kapeli „Podlaskich Babeczek" oraz występ gości z Gminy Subkowy, prezentujących unikalny region etniczno-kulturowy z wschodniej części Borów Tucholskich, położony w dorzeczu Wierzycy i Wdy, na lewym brzegu Wisły tzw. Kociewie.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody rzeczowe oraz główne trofeum: Garniec Kłobuka, którego autorem jest znany ceramik dywicki Wiesław Zawistowski. Organizatorami imprezy są: Gmina Dywity, Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach, Sołectwo wsi Bukwałd oraz Stowarzyszenie „Przyjaciół wsi Bukwałd".  Wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Olsztynie.