Piotr Kula znów Mistrzem Polski

Z zakończonych 17 września mistrzostw biskupczanin przywiózł tytuł Mistrza Polski 2017 w klasie Finn.

Żeglarskie mistrzostwa Polski klas olimpijskich i nieolimpijskich, odbyły się w Górkach Zachodnich w Gdańsku. W regatach wzięło udział 244 zawodników z 57 klubów. Dwa tygodnie wcześniej w Pucku odbyła się pierwsza część krajowych mistrzostw.

30-letni Piotr Kula, płynący w barwach GKŻ Gdańsk, zwyciężył w wyścigu medalowym zdobywając siódmy tytuł w karierze. Pokonał nie tylko przeciwników, ale także chorobę, z którą zmagał się po powrocie z rozegranych na Balatonie mistrzostw świata (na których zajął siódme miejsce).
- Otrzymać medal od mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i prezesa PZŹ Tomasza Chamerę: bezcenne – komentował na swoim profilu na portalu społecznościowym Piotr Kula.