Piosenka na dobre i na złe


Blisko 150 dzieci z klas I-VI szkół podstawowych wzięło udział w IV Powiatowym Konkursie Piosenki „Piosenka na dobre i na złe”, który odbył się 23 marca w Szkole Podstawowej nr 34 im. Malewskiego w Olsztynie. Starosta Olsztyński Andrzej Abako objął imprezę honorowym patronatem. Młodym wokalistom zaś przysłuchiwała się wicestarosta Joanna Michalska.

Uczestnicy przesłuchań przyjechali z Gietrzwałdu, Szczęsnego, Butryn i Barczewa, liczną grupę stanowiły też dzieci z olsztyńskich SP 23, 101, 7, 29 i z pełniącej rolę gospodarza SP 34. W sumie wystąpiło 15 solistów w kategorii klas I-III, 14 solistów w kategorii klas IV-VI oraz 9 zespołów. Wokalistów oceniało profesjonalne jury w składzie: Ewa Zuba (wykładowca w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki UWM w Olsztynie), Katarzyna Wiącek (wokalistka jazzowa, absolwentka Studium Wokalnego im. Jerzego Wasowskiego w Warszawie na kierunku Jazz i muzyka rozrywkowa), Magdalena Tokajuk (sopranistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu).

Zdaniem wicestarosty Joanny Michalskiej poziom wykonawców był wysoki. – Dzieci były świetnie przygotowane. Nawet jeśli nie miały zbyt dużego doświadczenia w pracy z mikrofonem, to i tak śpiewały bez pomyłek, panując nad emocjami, a tych oczywiście było wiele. Co ciekawe, repertuar był bardzo zróżnicowany – uczestnicy sięgnęli zarówno po literaturę muzyczną typowo dziecięcą, jak też po  utwory ludowe, popularno-rozrywkowe, a nawet swingujące. To cieszy, że tyle dzieci zgłosiło się do konkursu. W końcu już kilkadziesiąt lat temu słynny duet Wasowski – Przybora śpiewał, że piosenka jest dobra na wszystko. Słuchając uczestników konkursu trudno się z tym hasłem nie zgodzić – mówi Joanna Michalska.

Wyniki konkursu:
Soliści I kategoria wiekowa – klasy 1-3 szkoły podstawowej

Soliści II kategoria wiekowa – klasy 4-6 szkoły podstawowej

Zespoły kategoria wiekowa – klasy 1-6

Zdjęcia wykonała Gazeta Olsztyńska, patron medialny konkursu: