Piękny Orlik wylądował w Kieźlinach

28.06.2013
W gminie Dywity oddano do użytku pierwszy kompleks sportowy Orlik. Obiekt został otwarty w Kieźlinach, gdzie będzie użytkowany przez miejscową młodzież, ale także dorosłych.

_

Prace przy budowie obiektów rozpoczęły się we wrześniu ubiegłego roku, a niespełna dziesięć miesięcy później, czyli 26 czerwca (środa) nastąpiło ich otwarcie. Orlik składa się z dwóch boisk (piłkarskiego i wielofunkcyjnego) oraz szatni z zapleczem sanitarnym. Pierwsze z boisk ma służyć do gry w piłkę nożną, a drugie do gry w siatkówkę lub koszykówkę. Całość inwestycji kosztowała 1,4 mln zł. Jedną trzecią środków przekazał Samorząd Województwa  Warmińsko-Mazurskiego, kolejne 33 proc. – Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaś pozostała kwota pochodzi z budżetu Gminy Dywity. Otwarcia dokonały władze gminy z wójtem Jackiem Szydło i przewodniczącą Rady Gminy Renatą Kaszubską. Specjalnym gościem uroczystości był Mamed Khalidov, mistrz MMA. Powiat olsztyński reprezentowała na uroczystości Izabela Smolińska-Letza, wicestarosta olsztyński.

_