Piknik Lotniczy w Gryźlinach z nominacją do „Lotniczych Orłów”!

04.04.2014
Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach ma szansę na prestiżową nagrodę portalu lotniczapolska.pl! Podniebne wydarzenie została nominowane w kategorii Lotnicza Impreza Roku. Głosowanie w plebiscycie „Lotnicze Orły” właśnie ruszyło. Liczymy na Państwa głosy!

Plebiscyt „Lotnicze Orły” jest organizowany już po raz czwarty przez branżowy portal lotniczapolska.pl. Jak co roku, także i tym razem, nagroda będzie przyznawana w 13 głównych kategoriach m.in. Aeroklub Roku, Linia Lotnicza Roku, czy Polski Port Lotniczy Roku. Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach zdobył nominacje i ma szansę na nagrodę w kategorii Lotnicza Impreza Roku za szóstą edycje wydarzenia w 2013 roku.
- Warto podkreślić, że nasza lotnicza impreza po raz pierwszy w historii znalazła się w prestiżowym gronie nominowanych – mówi Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. – Piknik Lotniczy w Gryźlinach rozwija się co zostało zauważone przez fachowców. To na pewno cieszy! Z naszych obserwacji wynika, że z 20 tysiącami widzów jesteśmy w pierwszej trójce imprez plenerowych w regionie Warmii i Mazur.
Od piątku 4 kwietnia trwa głosowanie. Internauci mogą głosować na najlepszych nominowanych w poszczególnych kategoriach. Głosowanie internetowe potrwa do 27 kwietnia 2014 roku.
- Liczymy na pomoc i głosy miłośników imprezy, mieszkańców regionu i turystów – mówi Jakub Woźniak, zarządzający lądowiskiem w Gryźlinach. – Głosować na Rodzinny Piknik Lotniczy można pod linkiem www.lotniczeorly.pl Zachęcamy wszystkich do wsparcia!
Oprócz głosów internautów pod uwagę będą brane także głosy Komisji Plebiscytu. Zwycięzców Plebiscytu poznamy 1 maja 2014 r po zsumowaniu wszystkich głosów.
W uzasadnieniu nominacji RPL w Gryźlinach możemy przeczytać, że w czasie VI edycji Rodzinnego Pikniku Lotniczego w 2013 roku mogli podziwiać w powietrzu m.in. najlepszą pilotkę akrobacyjną świata Swietlanę Kapaninę z Rosji (po raz pierwszy w Polsce!), mistrza świata Jurgisa Kairysa, najlepszego w Polsce Artura Kielaka, śmigłowcową kadrę Polski, samoloty historyczne, czy śmigłowce Marynarki Wojennej. Co jest godne podkreślenia impreza odbywa się na jedynym samorządowym lądowisku w Polsce (pięknie położonym i kameralnym dawnym poniemieckim lotnisku w Gryźlinach), a jego głównym organizatorem jest Powiat Olsztyński, czyli jednostka samorządowa, niezwiązana bezpośrednio z lotnictwem. Dzięki zaangażowaniu pracowników Starostwa Powiatowego oraz pasjonatów i miłośników lotnictwa, co roku mieszkańcy Warmii i turyści mogą liczyć na uczestniczenie w profesjonalnym wydarzeniu lotniczym!