Pielgrzymka rowerowa do grobu ks. Popiełuszki


Już za miesiąc ponad czterdzieści osób wyruszy na XII Pielgrzymkę Rowerową do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Powiat Olsztyński wspiera finansowo organizację wydarzenia.

Pielgrzymi z Dobrego Miasta, Miłakowa i Olsztyna 13 września spotkają się w Warszawie z grupą górników, którzy przebiegną liczącą 320 km trasę spod kopalni Wujek w Katowicach do stolicy. Jak mówi Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, z roku na rok wydarzeniem interesuje się coraz więcej młodych ludzi. – Do udziału w pielgrzymce rowerowej zgłosili się nawet uczniowie szkół podstawowych. Towarzyszyć im będzie młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Cieszymy się z tego, ponieważ ideą inicjatywy jest podtrzymywanie pamięci o męczennikach stanu wojennego. Młodzi ludzie z racji wieku nie mogą pamiętać, jak trudne były to czasy. Dlatego w trakcie sztafety będziemy mówić m.in. o Marcinie Antonowiczu i o samym księdzu Popiełuszce – mówi prezes.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8:00 mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Około godz. 9:15 rowerzyści ruszą spod Pomnika Wolności Ojczyzny przy pl. Solidarności. Po drodze będą eskortowani przez policję. Do pokonania mają 260 km. Życzymy wytrwałości i sił!