Pielgrzymka rowerowa do grobu ks. Popiełuszki

11.08.2017
Już za miesiąc ponad czterdzieści osób wyruszy na XII Pielgrzymkę Rowerową do grobu błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Powiat Olsztyński wspiera finansowo organizację wydarzenia.

Pielgrzymi z Dobrego Miasta, Miłakowa i Olsztyna 13 września spotkają się w Warszawie z grupą górników, którzy przebiegną liczącą 320 km trasę spod kopalni Wujek w Katowicach do stolicy. Jak mówi Wojciech Ruciński, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej, z roku na rok wydarzeniem interesuje się coraz więcej młodych ludzi. - Do udziału w pielgrzymce rowerowej zgłosili się nawet uczniowie szkół podstawowych. Towarzyszyć im będzie młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Cieszymy się z tego, ponieważ ideą inicjatywy jest podtrzymywanie pamięci o męczennikach stanu wojennego. Młodzi ludzie z racji wieku nie mogą pamiętać, jak trudne były to czasy. Dlatego w trakcie sztafety będziemy mówić m.in. o Marcinie Antonowiczu i o samym księdzu Popiełuszce - mówi prezes.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8:00 mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Około godz. 9:15 rowerzyści ruszą spod Pomnika Wolności Ojczyzny przy pl. Solidarności. Po drodze będą eskortowani przez policję. Do pokonania mają 260 km. Życzymy wytrwałości i sił!