Petit Pierre - spektakl


Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście zaprasza w czwartek 30 maja do Kina Przyjaźń na spektakl „Petit Pierre”.

Sztuka Suzanne Lebeau – francuskiej dramatopisarki, autorki wielu sztuk teatralnych dla młodej widowni, podejmującej w swojej twórczości tematy trudne i skrajne. Jej spektakle są grane na całym świecie – również w Polsce.

Dramat „Petit Pierre” to sztuka mówiąca o autentycznej postaci, jaką był Pierre Avezard (1909-1992), dotknięty zespołem Treachera Collinsa twórca francuskiej „art brut” tj. sztuki surowej, niefałszowanej i autor „karuzeli Petit Pierre’a”.

Przedwcześnie urodzony, upośledzony, niezdolny do nauczenia się prostych czynności. Nieświadomy toczących się tuż obok niego koszmarów wojen światowych i politycznych przemian, na starość – opromieniony sławą, której nie potrafi zrozumieć. Szczery, prostolinijny, bezinteresowny, dobry, ale również genialny. Autor zapierającego dech w piersiach, budowanego element po elemencie przez całe swoje życie, zmechanizowanego wesołego miasteczka, w którym roi się od postaci zwierząt, ludzi i pojazdów. Skromny twórca cudu techniki. Sztuka Suzanne Lebeau jest jednocześnie literackim dokumentem i poetycką metaforą. Spektakl na podstawie tego dramatu będzie dla młodych widzów lekcją historii XX wieku i przede wszystkim, lekcją tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka.

Przedsprzedaż biletów od 23 maja w cenie 20 zł w sekretariacie CKB godz. 9:00-17:00 z wyjątkiem środy 7:00-15:00.

Kino Przyjaźń w Dobrym Mieście, ul. Olsztyńska 2 – godz. 18:00.