Pchła Szachrajka w SP 2

Daria Głowacka z Teatru Lalki i Aktora w Łomży odwiedziła uczniów biskupieckiej podstawówki.

Wizyta aktorki odbyła się w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej „Młodzi dziennikarze na tropach ciekawych osobowości naszego miasta i regionu”. Dla Darii Głowackiej była to wizyta w starych murach szkolnych, gdyż jest absolwentką Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu.

Uczniowie klas III a i V c przeżyli niezapomniane chwile – zdobyli dużo wiedzy o teatrze, dowiedzieli się w jaki sposób powstają przedstawienia lalkowe, poznali i obejrzeli różne rodzaje lalek i wypróbowali swoich sił jako reporterzy. „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy w wykonaniu pani Darii to prawdziwe arcydzieło, które oczarowało wszystkich. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentował Kuba Olender, recytując fragment „Lokomotywy” Juliana Tuwima.