Paczki świąteczne dla rodzin stypendystów Fundacji FZO

20.12.2011

Konserwy, mąka, olej, makarony i oczywiście mnóstwo słodkości - to tylko fragment pokaźnych paczek żywnościowych, jakie trafiły do siedmiu rodzin stypendystów Fundacji „Fundusz Ziemi Olsztyńskiej". Zadowolenie na twarzach stypendystów znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, to zasługa Fundacji FZO i Banku Żywności w Olsztynie.

_

Wsparcie świąteczne Fundacji FZO dla stypendystów i ich rodzin odbyło się po raz drugi w historii. Za pierwszym razem paczką żywnościową obdarowana została jedna rodzina, teraz dzięki współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie o wyprawienie świąt nie musi się martwić siedem rodzin.
- Podstawowym kryterium, które obowiązywało był dochód na osobę w rodzinie - wyjaśnia Joanna Rogowska, koordynator programu stypendialnego z biura Fundacji FZO. - Paczki trafiły do rodzin znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.
Każda z paczek miała pokaźne rozmiary. W środku znalazły się m.in. konserwy, mąka, cukier, olej, makarony, obiady, pasztety, herbata i mnóstwo słodyczy. W piątek 9 grudnia paczkę odebrała ostatnia z siedmiu rodzin.
- Największą nagrodą dla nas było wielkie zadowolenie i uśmiech na twarzach naszych stypendystów i ich bliskich - mówi Joanna Rogowska. - Ze swojej strony bardzo dziękujemy Bankowi Żywności za pomoc i zaangażowanie w akcję.
Przypomnijmy że w 2011 roku Fundacja FZO przyznała stypendia dla rekordowej liczby 58 uczniów i studentów z terenu powiatu olsztyńskiego. Dodatkowe dwa stypendia przyznał Zarząd Fundacji FZO. Fundacja "Fundusz Ziemi Olsztyńskiej" powstała w 2002 roku. Jest organizacją pozarządową. 17 stycznia 2005 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Głównym celem jest wsparcie uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów studiów dziennych zamieszkałych na terenie powiatu olsztyńskiego. Fundusze Stypendialne były realizowane przede wszystkim dzięki współpracy ze Starostwem Powiatowym w Olsztynie, a także z radnymi Powiatu Olsztyńskiego, gminy Biskupiec oraz datkom z 1 procenta podatku.