Oferta inwestycyjna powiatu


inwestycje1Nieskażone środowisko naturalne, bliskość dużych rynków zbytu (m.in. Obwód Kaliningradzki), otwartość na przedsiębiorców – to wszystko sprawia, że powiat olsztyński jest obszarem atrakcyjnym dla inwestorów. Działają tu zarówno firmy-giganty (np. Tymbark w Olsztynku – potentat na rynku napojów owocowych), jak i małe przedsiębiorstwa rodzinne. Region słynie z produkcji zdrowej ekologicznej żywności. Tutaj także powstają specjały cenione przez smakoszy. Musztarda z Olsztynka uchodzi za najlepszą w kraju, a produkowane w Dobrym Mieście śliwki w czekoladzie robią furorę wśród zagranicznych turystów.

Mając na uwadze dbałość o ochronę środowiska naturalnego, ale także rozwój gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy, władze powiatu stawiają na rozwój powiatu jako Zielonego Centrum Gospodarczego. Na terenie powiatu przygotowywane są kolejne tereny inwestycyjne pod przedsiębiorstwa nie generujące zanieczyszczeń szkodzących przyrodzie. W Biskupcu przy skrzyżowaniu dróg krajowych nr 16 i 57 pod zabudowę produkcyjną i usługową uzbrojony został kompleks działek o powierzchni 17 ha. Do nieruchomości doprowadzone są wodociągi, kanalizacje, wybudowano utwardzone drogi dojazdowe, jest bliskie sąsiedztwo linii energetycznej i sieci gazowej. Ten teren jest już objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną, co umożliwi prowadzącym działalność zwolnienia podatkowe. Pełne uzbrojenie pod zielone inwestycje na terenie 10 ha przygotowuje za kilkanaście milionów złotych gmina Dobre Miasto (rejon Barcikowa). To właśnie tutaj mogłyby powstać centra logistyczne, szeroko rozumiane usługi, centra innowacji, czy biura projektowe. Bez dymiących kominów i przemysłu ciężkiego. Atrakcyjne tereny inwestycyjne posiadają także gmina Barczewo, Jonkowo, Olsztynek, czy Stawiguda.

Warto inwestować w Powiecie Olsztyńskim!

O szczegółowych ofertach inwestycyjnych poszczególnych gmin dowiecie się Państwo w zakładkach inwestycyjnych wszystkich 12 gmin Powiatu Olsztyńskiego.