Nowi członkowie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych


W sali zarządu starostwa w Olsztynie odbyło się pierwsze posiedzenie Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Olsztyńskiego.

Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński wręczyła powołania. Na 4-letnią kadencję wybrani zostali: Henryk Borejko, Radosław Juszczyk, Agnieszka Kiljan oraz Tomasz Stopierzyński. W skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych Powiatu Olsztyńskiego powołano także Iwonę Leszczuk, która nie mogła przybyć na spotkanie.

– Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych prowadzi bardzo ważną działalność. Dla nas jako dla samorządu powiatu stanowi bardzo duże wsparcie, opiniuje ona wiele projektów uchwał i programów przyjmowanych przez Radę Powiatu – mówi wicestarosta.

Do zakresu działania powiatowych rad należy m.in. integracja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych, realizacja ich praw oraz opiniowanie projektów powiatowych programów na rzecz niepełnosprawnych.

W spotkaniu uczestniczył również Arkadiusz Paturej, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. – Bardzo się cieszę ze spotkania i liczę na dobrą współpracę przedstawicieli Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych z PCPR – komentuje.

DSC_0409DSC_0411