Niezwykły Dzień Kobiet


11 marca każda z sal Centrum Kultury zamieniona została w pomieszczenie służące przyjemności, rozwojowi albo rozrywce kobiet.
„Być kobietą” – pod takim hasłem w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu panie świętowały swój dzień.

Sylwia Malinowska, finalista programu Masterchef, dzieliła się swoimi kulinarnymi sekretami z biskupczankami. Stylista fryzur Marcin Kunka podpowiadał najlepsze uczesania i sam układał paniom włosy. Na dobre rady połączone z praktycznymi ćwiczeniami mogły liczyć także miłośniczki makijażu pod fachowym okiem Kamili Jodko.

– Panie zadawały bardzo ciekawe pytania, zaskoczyły mnie swoją wiedzą i kreatywnością – komentowała po swoich warsztatach Agata Bałdyga, stylistka. – To były jedne z najbardziej merytorycznych spotkań, jakie prowadziłam.

Dr hab. Anita Frankowiak, dyplomowany coach, uczyła w Biskupcu motywacji i relaksu. – Ciekawe panie, dobra energia, przyjemnie i pożytecznie spędzony czas. Takie są moje wrażenia z wizyty w Biskupcu – mówiła.

„Niezwykły Dzień Kobiet” w Biskupcu był taki naprawdę dla dwóch pisarek: Katarzyny Enerlich i Wioletty Sawickiej, które pierwszy raz wspólnie zmierzyły się z czytelniczkami – To wyjątkowe spotkanie autorskie. Kobieca siła skumulowała się i przez to, że występowałyśmy we dwie, jaki i przez to, że w ten sposób fetowałyśmy nasze święto – komentowały autorki.

Aby utrwalić radosne chwile w Centrum Kultury powstało studio fotograficzne. Panie mogły zapozować, przebrać się, powygłupiać lub po prostu utrwalić swój uśmiech na zdjęciach wykonywanych przez profesjonalistę. – W Biskupcu są naprawdę fajne kobiety – przyznał z uznaniem Janusz Bachmura, fotograf.

Wszystkie atrakcje przygotowane dla pań były darmowe. Całe, trwające do wieczora spotkanie prowadził Wojciech Jermakow. Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach, sesjach czy pokazach nie brakowało. Wieczór zwieńczył seans „Kina na Dzień Kobiet” w hali widowiskowej Centrum Kultury.