Niemcy chcą współpracować z Zespołem Szkół Rolniczych


15 maja Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach gościł w swoich murach delegację z Niemiec. W jej skład weszli dyrektor Gimnazjum Oesede – Ulrich Schimke, jego zastępca – Thomas Rohm oraz Winfried Verburg i Karl Große Kracht. Celem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy Gimnazjum Oesede a tutejszym Zespołem Szkół Rolniczych.

Z okazji wizyty odbył się uroczysty apel. Dyrektor Joanna Maziuk powitała przybyłych gości ciepłymi słowami. Następnym punktem programu był film promujący szkołę, który został przetłumaczony na język niemiecki i zrelacjonowany przez Małgorzatę Kril oraz Agnieszkę Mikołajczyk. Apel zakończył się popularną piosenką „Ein bisschen Frieden” w wykonaniu uczennic klas Ia, IIa, IIb, IIIb. Zwieńczeniem wizyty był wpis delegacji z Niemiec do kroniki szkolnej.

- Spotkanie upłynęło w bardzo przyjemnej atmosferze. Nasi goście mieli okazję dowiedzieć się jak przebiega kształcenie w naszej szkole. Zwiedzili też nasza siedzibę w Dobrym Mieście i w Smolajnach. Myślę, że byli zadowoleni, bo nie ukrywali, że cieszą się z serdecznego przyjęcia w naszej szkole – opowiada Joanna Maziuk, dyrektor ZSR.